حوادث

حضور تیم‌های حمایت روان در مناطق متاثر از زمین لرزه/آماده باش ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر روز گذشته از حضور گروه های سحر (گروه های حمایت روانی) در مناطق آسیب دیده از زلزله 5.4 ریشتری خبر داد.

دکتر پیرحوسن کلیوند در گفت وگو با دانا نیوز کوی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده در حوزه زلزله 5.4 ریشتری روز گذشته گفت: دیروز 21 مهرماه ساعت 3:51 بامداد روز گذشته زمین لرزه ای به بزرگی 5.4 در عمق 10 کیلومتری استان آذربایجان غربی را لرزاند. محیط حواسش را تکان داد.

وی با اشاره به تاثیر زلزله بر دو منطقه و چند شهر گفت: در این منطقه برای افرادی که خانه هایشان تخریب یا ترک خورده و برای افرادی که نگران این زلزله هستند چادر توزیع شده است. بود

کولیوند ادامه داد: کمپ هایی در مناطق مختلف برپا شد، اما چون مردم کمپ را نمی پذیرند، نگهبانی از کمپ دادیم و به هر خانواده یک چادر دادیم. خانه های این افراد اکثرا حیاط دارند و تمایل دارند در حیاط چادر بزنند. به همین دلیل نیروهای ما به این افراد یاد داده اند که چادر بزنند تا از پس لرزه محافظت کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به نگرانی مردم پس از زلزله گفت: کودکان از زلزله بسیار می ترسند به همین دلیل «گروه های پایین» یا گروه های حمایت روانی جمعیت هلال احمر در منطقه مستقر می شوند و می گیرند. مراقبت از کودکان و وضعیت روحی و روانی آنها.

به گفته وی «گروه های فجر» از آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی حضور دارند.

کولیوند افزود: بسته های غذایی 72 ساعته نیز توزیع شده است، اما مقرر شده است 5000 بسته غذایی دیگر نیز توزیع شود. در مجموع حدود 115 خانه تخریب شده و حدود 1000 خانه دچار ترک خوردگی شده است، اما 5000 خانواده را تحت پوشش استرس و اضطراب قرار داده ایم. لوازم بهداشتی نیز در محل توزیع می شود و از این نظر مشکلی وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:

گروه های سحر در زمان بلایا چه می کنند؟

109 عمل جراحی / 66 بستری در کوی و سلماس.

1127 نفر در زلزله کوی مجروح شدند.

وی گفت: در مناطق زلزله زده همه چیز پایدار است و وضعیت آب، برق و گاز خوب است. و مردم راضی به نظر می رسیدند زیرا هر جا می رفتیم برای ما دعا می کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر ما همچنان در حالت آماده باش هستیم و در هر روستایی سرباز مستقر کرده ایم. این باعث افزایش رضایت و آرامش شد. گروه های خاصی نیز به طور کامل انبار شده و در صورت نیاز در دسترس هستند.

به گزارش دانا نیوز، رئیس جمعیت هلال احمر صبح امروز برای بررسی وضعیت مناطق زلزله زده و نظارت بر روند امدادرسانی به زلزله زدگان به استان آذربایجان غربی رفت.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا