بین الملل

پاتروشف: غرب می‌خواهد درگیری‌های اوکراین به خاک روسیه کشیده شود

دبیر شورای امنیت روسیه روز چهارشنبه تاکید کرد که تخریب اخیر خط لوله گاز نورد استریم روسیه مشابه عملیات سال 1983 علیه زیرساخت های نفتی نیکاراگوئه توسط سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا است. .

دانا نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز گزارش داد که ماه گذشته خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و نورد استریم 2 که گاز روسیه را از دریای بالتیک به آلمان می رساند هدف قرار گرفتند و مسکو آن را “اقدامی تروریستی بین المللی” خواند. بخوانش.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ایالات متحده و متحدانش را مسئول انفجار خط لوله زیرآبی نورد استریم دانسته است، اتهامی که واشنگتن آن را رد کرده است.

اتحادیه اروپا اعلام کرده است که این نشت عظیم گاز در خط لوله نورد استریم به دلیل خرابکاری بوده است.

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه به رسانه های روسی از جمله خبرگزاری اینترفاکس گفت: اجازه دهید یادآوری کنم که در سال 1983 نیز وضعیت مشابهی رخ داد.

پاتروشف گفت: در آن زمان، خرابکاران استخدام شده توسط سیا حملاتی را به نیکاراگوئه سازماندهی کردند که از جمله پیامدهای دیگر، منجر به انفجار یک خط لوله نفت در یکی از بنادر شد.

پاتروشف چند روز پیش تاکید کرد که غرب سابقه حمله به خطوط لوله را دارد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پاتروشف در سخنرانی امروز خود درباره موضوع امنیتی شبه جزیره کریمه گفت: آمریکا، انگلیس و متحدان ماهواره ای آنها نه تنها قصد دارند عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین را تمدید کنند، بلکه دامنه آن را نیز افزایش دهند. از حملات آن و درگیری ها را به خاک روسیه بیاورند.

پاتروشف تاکید کرد: موضوع عملیات نظامی ویژه در خاک اوکراین و تمایل آمریکا، انگلیس و متحدان اقماری غربی آنها برای گسترش این عملیات نظامی و انتقال آنها به خاک ما از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: «آنگلوساکسون ها» که از منابع اصلی بی ثباتی طولانی مدت در جهان محسوب می شوند، می خواهند روسیه و اروپا را به نفع خود به درگیری نظامی بکشانند.

وی افزود که هدف اصلی خفه کردن روسیه و حفظ دنیای تک قطبی است.

دبیر شورای امنیت روسیه گفت: اقدامات کشورهای ناتو در منطقه دریای سیاه امنیت کریمه را تهدید می کند.

پاتروشف در این نشست گفت: یک منبع جدی تهدید برای امنیت کریمه، فعالیت کشورهای ناتو در منطقه دریای سیاه است.

به گفته پاتروشف، «تعداد جنایات ارتکابی با سلاح، مهمات و بمب در کریمه به میزان قابل توجهی افزایش یافته است».

وی افزود: در بسیاری از تأسیسات بالقوه خطرناک، تجهیزات امنیتی فیزیکی و فنی وجود ندارد. من از رهبران این کشورها می خواهم که فوراً کمبودهای فعلی را برطرف کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا