اجتماعی

چند راه ساده برای افزایش سرعت اینترنت

اگر می خواهید با این راه حل ها آشنا شوید با ما همراه باشید.

روتر را حرکت دهید

آیا روتر خود را در کمد نگه می دارید؟ این هرگز ایده خوبی نیست. دیوارها، کمدها و حتی قفسه‌های کتاب می‌توانند سیگنال‌های Wi-Fi را ضعیف کنند. بنابراین، حرکت فیزیکی روتر تأثیر بسزایی در سرعت دریافتی و سیگنال وای فای دارد. بنابراین، قبل از خرید بهترین مودم همراه اول 5G از فروشنده، به موقعیت روتر توجه کنید حتی اگر مودمی که می خواهید تهیه کنید مقرون به صرفه باشد.

ببیشتر بخوانید:

مکان دقیق روتر به خانه شما بستگی دارد، اما سعی کنید روتر را در گوشه ای، زیر کمد یا کشو پنهان نکنید. هر چه روتر مرکزی تر و بالاتر باشد، نتیجه بهتر است. هدف این است که دستگاه های اصلی خود از جمله لپ تاپ، کنسول و غیره را تا حد امکان به روتر نزدیک کنید.

از کابل اترنت استفاده کنید

گاهی فراموش می کنیم که رشته ها هنوز آنجا هستند. اتصال روتر سیمی اغلب بر اتصال بی سیم ترجیح داده می شود، زیرا اتصال سیمی سریع تر، پایدارتر است و احتمال کمتری دارد که دستگاه های دیگر را تحت تأثیر قرار دهد. تنها عیب این راه حل این است که فضای دستگاه های شما را محدود می کند و ممکن است به اندازه اتصال بی سیم راحت نباشد. اما اگر به اینترنت پرسرعت نیاز دارید، استفاده از کابل اترنت می تواند گزینه خوبی باشد. برخی از روترها دارای پورت اترنت هستند و برای اتصال به آنها فقط به کابل اترنت نیاز دارید.

کانال یا باند را تغییر دهید

سیگنال های وای فای به کانال ها تقسیم می شوند. روتر شما از یک کانال Wi-Fi خاص برای اتصال به دستگاه های خانه شما استفاده می کند. اگر همسایگان نزدیکی دارید که از همان کانال Wi-Fi استفاده می کنند، ممکن است همه چیز به سرعت شلوغ شود. در این صورت تغییر کانال می تواند این مشکل را حل کند. هر روتر دستورالعمل متفاوتی برای این کار دارد و برای تغییر کانال بهتر است ابتدا نحوه انجام آن را با توجه به روتری که دارید بررسی کنید.

روتر خود را ارتقا دهید

روترها از نظر کارایی و قیمت بسیار متفاوت هستند. اگر مناطقی در خانه شما وجود دارد که سیگنال Wi-Fi به خوبی نمی رسد، ممکن است لازم باشد مکان و زمان پخش Wi-Fi را تغییر دهید. اگر خانه شما بزرگ است، ممکن است لازم باشد از روتری استفاده کنید که می تواند سیگنال ها را به نقاط اطراف خانه ارسال کند. معمولا خانه ها و آپارتمان های کوچک به یک سیستم ساده نیاز دارند.

رمز وای فای را بگذارید

شاید لازم نباشد این نکته را به خاطر بسپاریم، اما تعیین رمز عبور برای وای فای الزامی است. این روش برای جلوگیری از استفاده هکرها و همسایگان از اینترنت شما مهم است، زیرا همسایگانی که از اینترنت استفاده می کنند سرعت روتر وای فای را کاهش می دهند. مطمئن شوید که از رمزگذاری AES استفاده کنید، که ایمن ترین و سریع ترین گزینه امنیتی است.

دستگاه های بلااستفاده را از اینترنت جدا کنید

اتصال ده ها دستگاه به اینترنت به طور همزمان می تواند مشکل ساز باشد. بنابراین، هر دستگاهی که به اینترنت نیاز دارد را به Wi-Fi متصل کنید و دیگر دستگاه ها را وصل نکنید. روترهای خوب اولویت ها را برای دستگاه ها یا خدمات خاصی مدیریت می کنند. این روش یک راه حل مفید است و به شما کمک می کند تا هنگام تماشای آنلاین فیلم، اتصال اینترنت خود را رایگان نگه دارید.

کامپیوتر خود را بررسی کنید

این نکته مختص رایانه ها است: اگر اینترنت رایانه یا لپ تاپ شما کند است، اما دستگاه های دیگر اینترنت پرسرعت دارند، Task Manager یا Activity Monitor را باز کنید و ببینید کدام برنامه ها در پس زمینه اجرا می شوند. برخی از برنامه‌ها قابلیت به‌روزرسانی خودکار را دارند، اما واقعاً به آن نیاز ندارند. اگر این برنامه ها همیشه در پس زمینه به روز می شوند، سرعت اینترنت شما کاهش می یابد.

با ISP خود تماس بگیرید

اگر همه این راه ها را امتحان کرده اید و اینترنت شما هنوز کند است، همیشه می توانید با ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید. آنها می توانند یک تکنسین را به خانه شما بفرستند تا مشکل را برطرف کند یا به شما کمک کند علت اصلی کندی اینترنت را شناسایی کنید. بنابراین اگر تمام راه های ذکر شده را امتحان کرده اید و در عین حال از سرعت اینترنت راضی نیستید، حتما با ISP خود تماس بگیرید.

در نهایت، throttling اینترنت یک مشکل بسیار رایج است و خوشبختانه چندین راه حل دارد. با 10 روش ذکر شده در این مقاله می توانید سرعت اینترنت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید و بهره وری را افزایش دهید. بنابراین، اگر از سرعت روتر وای فای خود راضی نیستید، این نکات را در نظر داشته باشید.

5858

دکمه بازگشت به بالا