استان ها

توضیحات سخنگوی وزارت علوم در رابطه با وقایع اخیر دانشگاه‌ها + فیلم

سخنگوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ضمن تشریح وضعیت موجود در دانشگاه ها، بر لزوم کسب اطلاعات دقیق برای به ثبات رساندن فضای دانشگاه ها تاکید کرد.

علی شمسی پور، خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری آنا، عصر دوشنبه در نشست خبری وزارت علوم، انتقال اطلاعات صحیح در خصوص اتفاقات اخیر در دانشگاه ها را مهم دانست. دانشگاه ها و فضای کشور به آرامش.

این پارکینگ متعلق به دانشگاه نیست و یک پارکینگ عمومی است، شاید افرادی که در پارکینگ هستند دانشجو نباشند.»

شمسی پور درباره ارسال فیلم جلسات به خارج از کشور گفت: همکاری با کشور دشمن قطعا جرم است، این همکاری به هر شکلی جرم است و اکنون جبهه ها روشن است. همه ما از این اتفاق ناراحت هستیم، اما به بهانه این حادثه همه جبهه های کفر علیه اسلام ایجاد شده است.

ما یک چارچوب مشاوره در داخل دانشگاه و یک چارچوب جداگانه برای برخورد با تخلفات تحصیلی داریم. اگر اتفاقات دانشگاه مربوط به امنیت ملی باشد، نهادهای امنیتی باید نظارت کنند، اما اگر چنین تخلفی وجود نداشته باشد، در دانشگاه ها رسیدگی می شود.

اطلاعات دقیق آماری از دانشجویان دستگیر شده شمسی پور: اطلاعات خاصی در این زمینه نداریم. اکثر دانشجویان دستگیر شده خارج از جلسه مربوط به دانشگاه دستگیر شدند. بازداشتی در دانشگاه وجود ندارد اما رئیس دانشگاه می تواند قانوناً از نیروهای امنیتی بخواهد که وارد دانشگاه شوند و اقدامی انجام دهند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.

وی در نهایت راهکارهایی را برای برون رفت از وضعیت موجود پیشنهاد کرد.

انتهای پیام/4167/

دکمه بازگشت به بالا