اجتماعی

آتیه سالمندان برای سازمان بهزیستی مهم است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش سرویس خبری آنلاین، علی محمد قدری در همایش بین المللی سالمندان گفت: سالمندی در احادیث و روایات ما منبع عشق و حکمت ذکر شده است و می توانیم از این عزیزان به عنوان عامل استفاده کنیم. انتقال تجربیات سازنده و ارزشمند که تبلور ایجاد می کند. «از سنت‌ها و ارزش‌ها و فرهنگ ملی متکی است تا در جامعه از دید افراد زندگی کنیم.

وی گفت: شاخص های سلامت و رفاه اجتماعی این روزها رو به بهبود است. امید به زندگی از 64 به 72 سال افزایش یافته است، اما تأخیر در ازدواج، کاهش نرخ زاد و ولد و بسته شدن پنجره جمعیتی یکی از مسائل است. همه اینها سوابقی از بحران در جامعه و نسل سالخورده در جامعه است.

قادری افزود: به معنای واقعی به اسناد مالی سالمندان توجه شده و وام داده شده است. اندازه گرفتن شاخص های آن باید توسط همه طرف ها و توسط پرسشگران کنترل شود گری این سند از دستگاه‌هایی با قابلیت استقرار در دسترس است.

وی ادامه داد: ما موظفیم آمار را گزارش کنیم و به بیش از 9 میلیون سالمند خدمت کنیم و چگونه می توانیم این کار را انجام دهیم. آوردن معلولان و سالمندان گرانقدر را اضافه کنید. این مباحث یک بحث خانواده محور است که نقش تخصصی سازمان ها را در نظام مقدس جمهوری اسلامی مشخص می کند. احترام برای سالمندان مهم است که همه دستگاه ها کارکرد اصلی خود را بشناسند و تسهیل کنند که موضوعی جدی و یکی از مهم ترین موضوعات قانون حمایت از معلولان به ویژه سالمندان است.

به گفته رئیس سازمان خیریه توجه به آینده سالمندان برای امور خیریه بسیار مهم است. در 35 سال آینده 30 درصد یا یک سوم جمعیت ما سالمند خواهند بود، آیا ما جوان و انرژی لازم برای جابجایی و جابجایی سالمندان را در 35 سال آینده داریم؟ این موضوع بسیار مهمی است.

قدری افزود: امروز باید به زیرساخت های شهرها توجه کنیم و به اجرای قوانینی که به آن توجه نشده است توجه کنیم. متغیرهای جمعیتی و امکان رسیدن به وزن 30 درصد و بسته شدن دریچه عمومی از صحبت های سازمان های همکار است. ز مزیت باید دقت کافی باشد.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم گری بیایید خودمان در تشکل ها و جلسات کار کنیم، من حدود یک سال است که این کار را در شرکت خودم شروع کردم و در ابتدا به این دولت افتخار می کنیم. پس از مدت ها اولین شورای سالمندان با حضور وزیر و رئیس شورای ملی سالمندان برگزار شد و این امر باید ادامه یابد. تصمیمات و تصویب آنها باید اجرا شود. ما می دانیم که هر ترم باید یک جلسه اقدام بین موسسات همکار و شوراهای دانشگاه برگزار شود و گزارش پیشرفت فیزیکی به رئیس جمهور ارائه شود.

رئیس موسسه خیریه به موضوع تقویت حمایت های اجتماعی اشاره کرد و گفت: باید به موضوع افزایش سلامت روحی و روانی از طریق سیستم تعامل بین نسل جوان و سالمند توجه کنیم. موضوع توانمندسازی این گروه ها برای ما به ویژه زنان سالمند بسیار مهم است.

وی گفت: آخرین سوال من این است که دریانوردان می توانند نقش بسیار مهمی در این زمینه داشته باشند و مجوز کار خود را از سازمان بهزیستی و. فارادی و وزارت کشور تلاش می کند تا یک کمپین میانی برای هماهنگی تلاش های دستگاه ها و امور اداره انجام دهد و بتوانیم با سایر دستگاه ها مانند شهرداری ها و غیره همکاری داشته باشیم.

دکمه بازگشت به بالا