اجتماعی

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین مدل گاز، مدلی است که با نیاز شما مطابقت داشته باشد. یک اجاق گاز رومیزی یا گازی خوب برای سالیان متمادی دوام خواهد آورد و کاملاً با آشپزخانه شما سازگاری دارد. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی با آن بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای بسیاری از مردم این است که آیا گاز رومیزی بخریم یا فردا؟ پس در نهایت با این اطلاعات ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار به آن گاز رومیزی می گویند مدتی است که جای مدل های گازی را گرفته است. این موضوع به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایایی است که در اختیار کاربران قرار می دهند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در این پنج نکته مهم خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کوچک: همانطور که می بینید تنها یک صفحه وجود دارد و روی کابینت نصب می شود، بنابراین فضای اجاق گاز رومیزی در مقایسه با اجاق گاز بسیار کمتر است. همچنین اندازه کوچک آنها به معنای وزن سبک است. در نتیجه این ابعاد می تواند گزینه بسیار خوبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی باشد.
 • تنوع زیاد در طرح ها و اندازه ها: با توجه به تقاضا و استفاده زیاد در اکثر خانه های نوساز، انواع اجاق گاز به طور گسترده توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شود. با این اوصاف، مدل های زیادی در بازار وجود دارد که افراد مختلف با سلیقه های مختلف می توانند از آنها استفاده کنند. همچنین اندازه و عرض این اجاق گازها به شما این امکان را می دهد که برای هر آشپزخانه کوچک یا بزرگ مدل مناسبی پیدا کنید.
 • نظافت و نظافت سریع: هر نوع میز گاز فقط از یک صفحه شیشه ای یا فلزی با شعله های زیاد تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، عدم وجود فر و اندازه کوچک آنها باعث می شود تا تمیز کردن سریعتر انجام شود.
 • طراحی جدید و مد روز: طراحی و تولید گاز رومیزی برندهای معروف در این زمینه به صورت مدرن و شیک ساخته شده است و مطمئنا تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • امکان استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: از آنجایی که انواع صفحات گاز فقط روی کابینت نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کابینت یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین چیزهایی است که همه علاقمندان به خرید گاز رومیزی باید بدانند. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

معایب گاز رومیزی

گاز ورق اگرچه مزایای بسیار و مهمی برای مصرف کنندگان دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • عدم وجود اجاق گاز متصل: اگر بخواهیم به بزرگترین تفاوت ها و مقایسه های گاز رومیزی و فادر اشاره کنیم، عدم وجود اجاق گاز متصل در مدل های رومیزی مهم ترین موضوع خواهد بود. اما علاقه مندان به استفاده از اجاق گاز می توانند با خرید اجاق گاز توکار این موضوع را جبران کنند.
 • جابجایی سخت تر یا جابجایی غیرممکن: اتصال و نصب گاز رومیزی کمی دشوارتر از گاز است. همچنین در برخی از مدل ها امکان جابجایی آنها بدون کمک حرفه ای وجود ندارد.
 • قدرت نسبتاً کمتر شعله: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز پلاستیکی زیاد است، قدرت هر شعله در مقایسه با گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز ثابت: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با شعله های کوچکتر مانند سه شعله تولید می شدند، اما اکنون به دلیل تقاضای زیاد مدل های چهار و پنج شعله رایج است. .

در برخی از مدل های گاز رومیزی اینها مهمترین معایب هستند که بستگی به مدل و سازنده دارد. البته اگر انتخاب شما گاز رومیزی است بهتر است مقاله نکاتی را که در خرید گاز رومیزی باید به آن توجه کنید را مطالعه کنید.

گاز فردا

از دیگر مدل های گاز آشپزخانه که برای بسیاری از افراد مزایای زیادی دارد، انواع گاز فردار وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

برای مزیت های گاز فردار می توان به پنج دلیل اصلی اشاره کرد که هر کدام موضوعات زیادی را پوشش می دهد.

 • داشتن اجاق گاز: مهم ترین فایده ای که در مورد این اجاق گازها به ذهن می رسد، داشتن اجاق گاز متصل است که به شما امکان پخت انواع غذاها را می دهد. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • تحمل وزن بالا: اغلب در مقایسه با واشرهای پلاستیکی، نمونه های واشر فردار به دلیل ساختار متفاوت برای انواع قابلمه های سنگین و بزرگ وزن بیشتری دارند.
 • صرفه جویی در هزینه ها: در مقایسه با فرهای توکار برقی، فرهای این محصولات مصرف انرژی کمتری دارند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار در واقع دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در هزینه های کلی صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر مدل های گازی فردار از بدنه و متریال مرغوب ساخته شده اند. بدیهی است در صورت ضربه خوردن در هنگام حمل و نقل در مقایسه با گاز تخت شیشه ای امکان آسیب دیدن وجود نخواهد داشت.
 • قابلیت جابجایی آسان: در اکثر مدل های گازی فردار تعویض مکان راحت تر از گاز رومیزی است زیرا متخصصی ندارد و برای نصب نیاز به کار خاصی است. بنابراین می توان آنها را گزینه ای مناسب برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند در نظر گرفت.

البته توجه داشته باشید که این مزایا و ویژگی ها در مورد یک مدل گاز فردار خاص صدق می کند و خرید هر نوع گاز آشپزخانه مستلزم دریافت اطلاعات از نکات مهم است.

معایب گاز فردار

در حالی که معایب فردار گاز زیاد نیست، داشتن اطلاعات کلی می تواند به انتخاب بین مدل های فردار و رومیزی کمک کند.

 • اشغال فضای زیاد: مدل های مختلف این اجاق گاز بدیهی است که به دلیل وجود فر، فضای زیادی از آشپزخانه را اشغال می کند. در نتیجه قبل از تصمیم گیری فضای آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • نیاز به زمان بیشتر برای تمیز کردن: حجم زیاد این گازها و وجود اجاق گاز به این معنی است که زمان بیشتری برای تمیز کردن نیاز دارند.
 • سنگینی: به دلیل وجود اجاق گاز، انواع گاز فردار نسبت به گاز رومیزی سنگین تر است که در مواردی مشکل ایجاد می کند.
 • اختلاف نسبتاً کمتر: با مقایسه هر دو مدل، گاز آشپزخانه فردار اختلاف کمتری نسبت به گاز تخت دارد. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال قابل ذکر است که این معایب در مورد انواع گاز آشپزخانه صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز آشپزخانه

حال بر اساس مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده می توانید در مورد هر گزینه به صورت جداگانه تصمیم بگیرید. اما در نهایت هر کدام را که انتخاب می کنید، حتما قبل از خرید به این نکات کلی توجه کنید.

 • اندازه و ابعاد مناسب با فضای آشپزخانه
 • داشتن کرایه مناسب
 • برند سازنده
 • ابزار و تجهیزات ویژه
 • جنس، رنگ و بافت
 • تعداد و قدرت آتش
 • اعتبار ذخیره سازی

این موارد به شما کمک می کند خرید مناسب تری را تجربه کنید. البته همیشه از نظر دیگران استفاده کنید. در اکثر مواقع پرفروش ترین پلاک گاز و یا پلاک گازی پرفروش فردار با توجه به اینکه توانسته نظر بسیاری از افراد را جلب کند گزینه مناسبی برای خرید محسوب می شود. در نهایت با در نظر گرفتن همه جوانب می توانید به گزینه مورد نظر برسید.

دکمه بازگشت به بالا