استان ها

بازگشت ۶۰ واحد صنعتی راکد استان یزد به چرخه تولید

به گزارش خبرگزاری کبرآنلاین از یزد، «محمد دهگان» با بیان اینکه در حال حاضر سه طرح توسعه خوشه ای در منطقه در حال اجراست، اظهار کرد: در سال 1400 شمسی 53 طرح اقدام حمایتی در منطقه و در صورت پایان خوشه، یزد اجرا می شود. به بهره برداری رسیده و از ابتدای سال جاری تاکنون 37 برنامه عملیاتی تهیه و به بهره برداری رسیده است که در مدت 6 ماه نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی از جمله برنامه های موفق در زمینه توسعه بازار محصولات صنایع کوچک را حمایت واحد صنایع کوچک برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی عنوان کرد که تاکنون بیش از 3 هزار صنعت کوچک در کشور مورد حمایت قرار گرفته است. و شرکت شهرک صنعتی استان یزد با داشتن غرفه در نمایشگاه های خارجی و یا شرکت در نمایشگاه حدود 500 مورد پشتیبانی مربوط به 1400 سال و بیش از 140 مورد مربوط به آغاز را انجام داده است. شش ماهه 1401.

دهقان تصریح کرد: شناسایی و رفع نیازهای فناورانه، برگزاری کلینیک سیار در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد، تحلیل مشکلات و اجرای طرح های بهبود مشکلات خاص و همچنین ارائه خدمات توسعه کسب و کار از جمله برنامه های جدی شرکت شهرک های صنعتی است. در سال 1400 بیش از 100 برنامه در این راستا و در شش ماهه نخست امسال بیش از 60 برنامه در زمینه توسعه فناوری و ارائه خدمات بالینی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت دولتی صنعتی منطقه ای با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص فعال سازی واحدهای غیر فعال و غیر فعال، بیش از هزار و 500 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی استان یزد به بهره برداری رسیده است. ممکن است به دلایل مختلفی غیر فعال باشد، لازم به ذکر است شناسایی این واحدها و کمک به راه اندازی مجدد آنها از برنامه های شرکت کشورهای صنعتی است که از ابتدای سال گذشته 177 واحد صنعتی غیرفعال را در استان یزد شناسایی کرد.

دهگان ادامه داد: خوشبختانه با تحلیل مشکلات و اجرای طرح‌های بهبود و با تلاش دستگاه‌های صنعتی، از ابتدای سال 1400 حدود 60 واحد صنعتی در شهرها و نواحی صنعتی در کشور راه‌اندازی مجدد شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا