اجتماعی

زاکانی: برآورد دقیقی از میزان خسارت به تجهیزات شهری در تجمعات نداریم

به گفته شهردار تهران، در جلساتی که طی دو شب گذشته در تهران برگزار شد، در حال حاضر برآورد دقیقی از خسارات وارده به تاسیسات و مبلمان شهری نداریم.

به گزارش دانا نیوز، علیرضا زاکانی در ادامه جلسات دو شب گذشته تهران در خصوص ارزیابی خسارات وارده به تاسیسات و اثاثیه شهری در مراسم امضای چهار تفاهم نامه برای تامین 30 هزار واحد مسکونی در پایتخت در صورت نوع تعارض با موضوعی که پیش آمده و در حال بررسی و رصد است خارج از قوانین کشور است به هیچ وجه قابل قبول نیست. اتفاقاتی که در حال رخ دادن است آسایش شهروندان را سلب کرده است و در حال حاضر برآورد واقعی در این زمینه وجود ندارد، اما هر چه که هست ناپسند است. زیرا نوع عملی که مردم را تحت فشار قرار می دهد درست نیست. بی شک ایجاد هرج و مرج برای اکثریت شهروندان و تحت فشار قرار دادن آنها برای بافت جامعه پذیرفتنی نیست.

129 محله ما در تهران بارگاه سبزی و میوه ندارد

شهردار تهران درباره طرح هایی که شنبه آینده در تهران اجرا می شود، توضیح داد: در قالب باغبانی، شنبه هفته جاری سه میدان میوه و تره بار را افتتاح و 14 مزرعه را زیر کشت خواهیم برد. در حال حاضر 129 محله ما میدان میوه و تره بار ندارند و این به این دلیل است که قیمت این اقلام در میدان میوه و تره بار 40 درصد کمتر از سطح بازار تهران است. بنابراین تصمیم داریم تا پایان امسال 100 میدان در تهران افتتاح کنیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع عرضه مسکن در تهران اشاره کرد و افزود: واحدهایی که شهرداری تهران باید ساماندهی و تولید کند معمولا دو سال طول می کشد تا تکمیل شود. این واحدها با الگوی صنعتی سازی و با دستور کار تولید حداقل 180 هزار واحد مسکونی در سال، 50 هزار واحد با مجوز و مشوق تسهیل و 130 هزار واحد احداث می شود. توسط شهرداری تهران ساخته شده و برای حل مشکل مسکن تهران برای آنها کار می کند. بدون شک داشتن صلاحیت های خاص در سراسر کشور و عدم استفاده از آن ظلم به مردم است. این ظلم است که مردم ما از پرداخت اجاره ماهانه خجالت می کشند یا خانواده ای از بی خانمانی خجالت می کشند. همچنین از 18 مهرماه شاهد آغاز تولید 10 هزار واحد مسکونی در تهران هستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا