بین الملل

زنگ خطر برای لیز تراس درخصوص “ورشکستگی اقتصادی انگلیس” به صدا درآمد

در حالی که لیز تراس یکشنبه شب سلطنت خود را با یک دقیقه سکوت به احترام ملکه آغاز می کند، نخست وزیر جدید بریتانیا با مشکلات سیاسی و اقتصادی و هشدارهایی در مورد “ورشکستگی اقتصادی” روبرو می شود.

به گزارش دانا نیوز، به نقل از روزنامه گاردین، قبل از مراسم تشییع الیزابت دوم ملکه انگلیس، لیز تراس یکشنبه شب ساعت 8 به وقت محلی در خیابان داونینگ 10 حاضر شد تا به زندگی و میراث سلطنتی ادای احترام کند.

اما پس از عزاداری ملی و تشییع جنازه ملکه الیزابت دوم در روز دوشنبه، لیز تراس برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل و بازگشت به سیاست عادی به نیویورک سفر خواهد کرد. نخست وزیر جدید تنها کسی بود که دو روز قبل از مرگ ملکه به اینجا رسید.

شنبه شب، شرکت‌های برجسته بریتانیا خواستار «شفافیت» وزرای دولت در مورد کمک بالقوه دولت در قبوض انرژی شدند و نسبت به عواقب وخیم ادامه عدم اطمینان هشدار دادند.

جاکوب ریس موگ، وزیر تجارت، انرژی و استراتژی صنعتی در دولت لیزینگ تراس، قرار است روز چهارشنبه پس از ارائه حداقل بودجه دولت لیزینگ توسط صدراعظم کواسی کوارتنگ در روز جمعه، اعلامیه ای در مورد حمایت از کسب و کار ارائه کند.

Shawanne Haviland، رئیس اتاق بازرگانی بریتانیا، گفت که تراست قبلاً اعلام کرده بود که مشاغل از همان صورت‌حساب مصرف‌کنندگان داخلی بهره می‌برند، اما افزود که اکنون جزئیات بیشتری در راه است.

هاویلند ادامه داد: بسیاری از مشاغل به من می گویند که افزایش قیمت مواد خام، افزایش هزینه ها از جمله نیروی کار، تورم 10 درصدی و قیمت انرژی بدتر از وضعیت کرونا است.

اما مک‌کلارکین، مدیر اجرایی انجمن آبجو بریتانیا، می‌گوید: «رستوران‌ها نمی‌توانند ماه‌ها منتظر بمانند، چه برسد به چند روز، برای شفاف‌سازی قبوض انرژی». بدون اغراق، می‌توانم بگویم که تأثیر بحران انرژی در جهت بستن دائمی رستوران‌ها و کافه‌ها ممکن است بدتر از خود همه‌گیری باشد. ما به شدت به چنین شفافیتی از سوی دولت نیاز داریم.

انتظار می‌رود که گروه چهارجانبه در روز جمعه از یک بسته بزرگ با جزئیات سقف قیمت انرژی و 30 میلیارد پوند کاهش مالیات رونمایی کند. با این حال، نمایندگان حزب محافظه کار نگران حادثه روز جمعه هستند. به عبارت دیگر، انتظار می رود علاوه بر ارائه جزئیات در خصوص سقف قیمت انرژی، سقف پاداش بانک ها نیز حذف شود. وظیفه ای که فرصتی باز و مساعد برای حزب کارگر بریتانیا در اولین هفته های نخست وزیری لیز تراست ایجاد می کند.

کایر استارمر، رهبر حزب کارگر وعده داده است که شکاف بین «کاهش مالیات محافظه‌کاران برای ثروتمندان» و سیاست «توقف سرمایه‌گذاری بر قیمت انرژی برای فقرا» را بر روی سود شرکت‌های انرژی پر کند. برجسته

در حالی که اقتصاد آشفته بریتانیا وارد بدترین دوره خود از دهه 1970 می شود – زمانی که شوک قیمت نفت انگلیس را به صندوق بین المللی پول فرستاد – اقتصاددانان معتقدند “جلوگیری از کاهش اعتماد در بازارهای مالی جهانی” یک چالش کلیدی برای لیز است. تراس.

همانطور که گاردین در پایان گزارش می نویسد، با تورم در بالاترین سطح خود در 30 سال گذشته و کاهش پوند به پایین ترین سطح خود در 37 سال گذشته، قمار Lease Trust بر روی کاهش مالیات دولت، بازار را به وحشت انداخته است. و خزانه داری بریتانیا مجبور خواهد شد تا رسیدگی به موجی از کاهش مشاغل و میلیون ها نفر در فقر را به دلیل افزایش قیمت سوخت به تعویق بیندازد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا