حوادث

زورگیران «خفه کن» دستگیر شدند

دادسرای مردم و انقلاب تهران از دستگیری متجاوزانی که قصد تجاوز و سرقت به زنان در محله سعادت آباد تهران و شمال تهران را داشتند، خبر داد.

دانا نیوز به نقل از قوه قضاییه، چندی پیش تصاویری با عنوان زورگیری وحشیانه زنان در محله سعادت آباد تهران منتشر شد.

این پرونده اگرچه پیچیدگی های خاص خود را دارد اما متهمان در حین انجام اقدامات مجرمانه دراز کشیده و صورت خود را پوشانده بودند و به راحتی قابل شناسایی نبودند اما در نهایت متهم به همراه همدستش شناسایی و دستگیر شد.

متهمان پس از دستگیری، از سوی دادسرای تهران به اتهام فساد مالی تشکیل و پرونده برای رسیدگی ویژه قضایی قرار گرفت.

عصر امروز علی صالحی دادستان تهران با احضار متهمان از آنها در خصوص اقدامات انجام شده با شهروندان جویا شد.

علی صالحی در خصوص این موضوع گفت: دو شعبه ویژه رسیدگی به سرقت های مسلحانه، خشونت و جرایم خشن خاص در دادسرای تهران تشکیل شده است. در این راستا برای مبارزه با جرایم خاص طراحی شده است.

وی گفت: هدف از ایجاد این کمپ اتخاذ تصمیم ویژه برای مقابله با سرقت های خشن است. دستگیری اراذل و اوباش خشن، البته از زمان تأسیس کمپ مبارزه با جرایم خشن، شاهد دستگیری سریع‌تر و رسیدگی سریع‌تر و دقیق‌تر قضایی بوده‌ایم.

دادستان تهران با بیان اینکه «دستگاه قضایی با سارقان در زمینه جرایم خشن برخورد قاطع خواهد کرد، توضیح داد: دو سارق مخفی که اقداماتشان در فضای مجازی منتشر شده بود، دستگیر شدند». تاکتیک و راهبرد این مردان ربودن زنان در زمان و فرصت مناسب، حمله به زنان و خفه کردن آنها از پشت و در نهایت سرقت از آنها بود.

ضمناً در حال حاضر دستور قطعی در خصوص این موضوع صادر شده و اقدامات قضایی جهت ارجاع سریع به دادگاه در حال انجام است.

صالحی با بیان اینکه چند شکات شکایت خود را علنی کرده اند، گفت: شکایات شکات رسیده و بررسی های لازم در این زمینه ادامه دارد.

وی افزود: مردم بدانند که اقدامات دستگاه قضایی در مبارزه با جرایم خشن گامی مهم و آموزنده خواهد بود. اجازه نمی دهیم امنیت مردم و جامعه سلب شود.

دادسرای تهران با اشاره به دستگیری گروهی از سارقان خشن که در یک آرایشگاه مردانه دست به سرقت شدیدی زدند، گفت: اقدامات این افراد به صورت جنگی بوده و اتهامات این پرونده به دادگاه ارسال می شود. . و این موضوع رسیدگی خواهد شد.

پس از دستور ویژه رئیس قوه قضائیه برای حل موضوع سرقت و کودکان خیابانی، دادستان کل کشور از راه اندازی پایگاه ویژه سرقت برای رسیدگی به این گونه موارد به صورت ویژه خبر داد. پرونده دستفروشان خیابانی و جیب بران مسلح به وسایل خاص و خارجی در دادگاه رسیدگی می شود.

چندی پیش طی تحقیقات ویژه در خصوص سرقت خشن و زورگیری خیابانی توسط شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران بزرگراه نیاش، دادگاه کفگیر دستگیر و در نهایت به جنایات جنگی متهم و به اعدام محکوم شد. و اجبار با استفاده از سلاح سرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا