اجتماعی

بررسی دقیق و کامل در معاینه و کالبدگشایی از مهسا امینی انجام شد

سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص اقدامات این سازمان برای تعیین علت مرگ مهسا امین اطلاعیه ای منتشر کرد.

به گزارش دانا نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، متن این اطلاعیه به شرح زیر است.

به منظور انجام تحقیقات ویژه در این خصوص، دستور دادستان محترم تهران بلافاصله به اطلاع می رساند اداره کل پزشکی قانونی استان تهران با اعزام همکاران مجرب این سازمان و معاینه دقیق بیمارستان و طی مراحل تشکیل. کمیسیون ویژه، خبر فوت ایشان رسید. با اطلاع از فوت متوفی و ​​به دستور مقام محترم قضایی، تیمی مجرب از کارشناسان پزشکی قانونی تشکیل و جسد متوفی به سالن تشریح مرکز تحقیقات و آزمایشگاه استان تهران منتقل و کالبد شکافی انجام شد. .

در خصوص این مورد، معاینه دقیق و کاملی در کالبد شکافی و کالبد شکافی انجام شد، تمامی معیارها و نشانه ها برای تعیین علت فوت، معاینه خارجی و اندام های داخلی انجام شد و نمونه های لازم گرفته شد. از بافت ها و اندام های داخلی و ارسال به آزمایشگاه های ویژه، نتایج معاینه و کالبد شکافی، محتویات پرونده بیمارستانی و مدارک پزشکی و همچنین تئوری اختصاصی رشته های مورد نیاز در قالب کمیسیون پزشکی ویژه به دستور دادستان محترم اداره کل و همچنین پزشکی قانونی استان تهران تشکیل و پس از آن نسبت به علت آن اقدام خواهد شد. فوت و نتیجه به مرجع محترم قضایی ارسال خواهد شد.

مهسا امینی دختر 22 ساله چهارشنبه گذشته توسط نیروهای گشت ارشاد دستگیر شد و بنا بر گزارش ها روز بازداشت در زندان وزیران تهران دچار سکته مغزی شد. وی در بیمارستان کسری به کما رفت و بعدازظهر جمعه درگذشت.

روز پنجشنبه پلیس تهران با تایید سکته قلبی مهسا امین توسط یکی از محیط بانان این پلیس دستگیر شد و توضیح داد: «زنی برای شفاف سازی و آموزش به کلانتری تهران بزرگ منتقل و ناگهان به نزد وی اعزام شد». او یک حمله قلبی ناگهانی داشت.»

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس شانگهای به ازبکستان سفر کرده است، به وزیر کشور دستور داد تا فاجعه مهسا امینی را رصد و بررسی کند.

پیکر مهسا امینی امروز در سقز تشییع شد. در مراسم تشییع پیکر آن مرحوم علاوه بر خانواده و بستگان آن مرحوم، جمع کثیری از مردم و بسیاری از مسئولان شهر ساک حضور داشتند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا