حوادث

کشف تجهیزات نظامی از خانه‌ای در بلوار مرزداران/ دستگیری ۸ شرور در تهرانسر

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از دستگیری هشت شرور در غرب تهران خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ محمد قاسم طرهانی درباره برخی از مهمترین ماموریت های پدافندی پلیس در شبانه روز گذشته گفت: صبح دیروز در منطقه تهران هنگام درگیری بین دو گروه از اراذل و اوباش این افراد با استفاده از قمه و شمشیر یکدیگر را مجروح کردند. و چوب ها: آنها قبل از رسیدن ماموران از محل متواری شدند. در این برخورد دو خودروی سواری نیز منهدم شد.

وی با بیان اینکه این اراذل و اوباش با برهم زدن امنیت عمومی رعب و وحشت را در بین شهروندان ایجاد کردند گفت: تیم عملیاتی کلانتری تهران با اقدامات فنی و پلیسی و با هماهنگی پس از محاکمه، هویت افراد درگیر در این درگیری را شناسایی کردند. هشت مجرم دستگیر شدند.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره تحقیقات از متهمان دستگیر شده گفت: این متهمان از مجرمان سابقه دار اعتراف به جرایم و تخریب خودروها در حین انجام مقدمات برای از بین بردن ایمنی و امنیت شهروندان هستند. گفتند تحقیقی و قدرتمند است

اجرای طرح تامین اجتماعی در بازار تهران

طرهانی در این خصوص از اجرای طرح تامین اجتماعی و ارتقای سطح امنیت در مناطق همجوار خبر داد و گفت: این طرح در تمامی کلانتری ها و کلانتری های تهران بزرگ و مرحله نهایی در حال اجراست. دیروز در سطح کلانتری بازار و کلانتری مولوی اجرا شد. در اجرای این طرح سارقان، فروشندگان و اموال مسروقه شناسایی می شوند. این افراد با هماهنگی مراجع قضایی توسط پلیس دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

وی گفت: تعداد دستگیرشدگان 20 نفر است که 10 نفر سارق، سه سارق، یک نفر زورگیر، سه مالخر و سه فروشنده مواد مخدر دستگیر شدند. 40 معتاد متجاهر نیز جمع آوری شدند.

دسترسی به تجهیزات نظامی از خانه

جانشین رئیس پلیس دفاع پایتخت همچنین از دستگیری مردی که اقدام به نگهداری سلاح و تجهیزات نظامی در منزل می کرد، خبر داد: در پی شنیده ها مبنی بر نگهداری اسلحه و تجهیزات نظامی مردی در بلوار مرزداران. تیم عملیات کلانتری 139 مرزداران با اقدامات فنی و پلیسی و تحقیقات و مراقبت های ویژه از این فرد متوجه صحت این خبر شدند.

وی بیان کرد: تیم عملیات با هماهنگی مقام قضایی به پناهگاه متهم اعزام شدند. همچنین در بازرسی از منزل این مرد دو قبضه سلاح کلت، یک قبضه سلاح شکاری، شش جلیقه سیم دستی، 30 فشنگ، چهار قمه و شمشیر، دستبند آهنی و انواع دستورات ماموریتی جعلی سازمان‌های مختلف کشف و ضبط شد.

جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ گفت: متهم 44 ساله دارای سابقه سرقت و حبس در زندان است. قبل از هر اقدامی دستگیر شد. با تشکیل اولین اتهام، این فرد برای ادامه روند کیفری به دادسرا معرفی شد.

دستگیری سارقان

طرهانی همچنین از دستگیری سارقان منزل در جریان سرقت در محله مرزداران خبر داد و گفت: سارقان اقدام به سرقت خودروی دیگری با پلاک سرقتی کردند. رسیدگی به این پرونده با نظارت تیم عملیات کلانتری 139 مرزداران که در اطراف بلوار مرزداران در حال گشت زنی بودند، آغاز شد. بر اساس اعلام مرکز فوریت های پلیسی 110 سارق منزل در یک مورد مشاهده شدند. خیابان ها این افراد بلافاصله وارد عمل شده و در آدرس اعلام شده حاضر شدند.

وی افزود: ماموران با حضور در محل با یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ با موتور روشن مواجه شدند. با توجه به اینکه راننده پراید با یک سرنشین پشت فرمان آماده حرکت بود، ماموران متوجه حضور سارقان در داخل منزل شدند. در این رابطه بلافاصله شماره پلاک خودرو را خواستند و متوجه شدند که پلاک یک خودروی سواری سرقتی است. همزمان دو نفر از دیوار منزلی به پایین پرت شدند که بلافاصله پلیس برای دستگیری متهم وارد عمل شد.

به گفته جانشین رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، یکی از متهمان توانسته از محل متواری شود، متهم دیگر سوار بر خودرو شد و از محل متواری شد.

طرهانی تصریح کرد: متهمان 30 تا 38 ساله دارای سوابق زیادی از سرقت منزل بودند. در حال حاضر این افراد به دادسرا معرفی شدند و تحقیقات تکمیلی برای کشف جرم متهم و دستگیری متهم فراری ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا