بین الملل

ایران تحریم‌های جدید آمریکا به اتهام واهی دست داشتن در حملات سایبری را قویا محکوم کرد

به گزارش دانا نیوز، شب گذشته (چهارشنبه) ۲۳ سپتامبر، وزارت خزانه داری آمریکا به بهانه حملات سایبری، تحریم های جدیدی را علیه افراد و مؤسسات در ایران اعمال کرد. این اقدام با واکنش ناصر خانانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران مواجه شد.

در همین راستا، وزارت دارایی آمریکا اعلام کرده است که نام 10 فرد و دو موسسه در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است که در این اقدام موسوم به «فعالیت‌های مخرب سایبری»، 10 نفر در فهرست تحریم‌ها قرار دارند. همه شهروندان ایرانی شرکت افقر سیستم یزد و شرکت شکارچی فناوری هوشمند فاطر دو شرکت ثبت شده در ایران و در لیست ممنوعیت قرار دارند.

*دست دولت آمریکا به جمهوری اسلامی ایران خالی است

ناصر خانانی، سخنگوی دستگاه دیپلماسی، اقدام آمریکا در اعلام تحریم برخی از شهروندان و شرکت‌های ایرانی به اتهامات واهی حملات سایبری را به شدت محکوم کرد و اقدامات ادعایی علیه آنها را به دولت و نهادهای پیروان اسلام نسبت داد. . جمهوری ایران.

دیپلمات ارشد ایران با اشاره به دست خالی دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: رفتار مضحک، غیرقانونی و عادی سازی واشنگتن علیه دولت ها و کشورهای مستقل نشان می دهد که رهبران دولت آمریکا درک درستی از جهان ندارند. معادلات و انطباق با واقعیت.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: راه اندازی کمپین تبلیغات دروغین و اطلاعات نادرست علیه جمهوری اسلامی ایران بخشی از سیاست شکست خورده ایران هراسی دولت آمریکا است که البته راه به جایی نمی برد. .

کنعانی یادآور شد: آمریکا که در گذشته در برابر حملات سایبری متعدد به زیرساخت های جمهوری اسلامی ایران حتی تاسیسات هسته ای صلح آمیز سکوت کرده و مستقیم یا غیرمستقیم از این حملات حمایت کرده است، دلیلی برای متهم کردن دیگران ندارد.

به گفته سخنگوی این نهاد دیپلماسی، جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که مکررا مورد حمله سایبری قرار می گیرد، بخش مهمی از تلاش های مسئولانه بین المللی برای جلوگیری از حملات سایبری است.

به گزارش فارس، دولت آلبانی اخیراً از حمله سایبری ایران خبر داده و روابط دیپلماتیک خود را با جمهوری اسلامی ایران که مورد حمایت آمریکا، انگلیس، عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی بود، قطع کرده است.

در پی این ادعاها، وزارت خزانه داری آمریکا این اقدام را محکوم کرد و بارها وزارت اطلاعات و ارتباطات جمهوری اسلامی ایران را تحریم کرد که واکنش ناصر خانانی را در پی داشت. این برچسب تحریم کمترین ایراد را در تشخیص اینکه ماموران امنیت مردم ایران را تضمین نمی کنند، دارد. (اینجا بخوانید)

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: امروز دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری، وزارت اطلاعات و امنیت ایران و وزارت اطلاعات این کشور را به دلیل انجام فعالیت های سایبری علیه آمریکا در فهرست تحریم ها قرار داد. یارانش».

لازم به ذکر است، امیر سعید ایروانی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در نامه ای به دبیرکل این سازمان ادعاهای بی اساس دولت آلبانی را رد و نسبت به هرگونه تحریک و تحریک هشدار داد. اقدامات نادرست سفیر و نماینده دائم ایران در این نامه با بیان اینکه حمله پلیس آلبانی به مقرهای دیپلماتیک ایران نقض آشکار تعهدات بین المللی آلبانی است، گفت: پلیس آلبانی به خشونت علیه نمایندگی های دیپلماتیک ایران در تیرانا متوسل شد. و بدون رضایت ایران. چنین حمله ای نقض آشکار قوانین بین المللی به ویژه اصل مصونیت اماکن دیپلماتیک و کنسولی و همچنین تعهدات کشورها بر اساس کنوانسیون ۱۹۶۱ وین در مورد روابط دیپلماتیک و کنوانسیون ۱۹۶۳ وین در مورد روابط کنسولی است. از آنها انتظار می رود اقدامات لازم را برای محافظت از مقرهای دیپلماتیک و کنسولی در برابر هرگونه حمله یا آسیب و جلوگیری از هرگونه آسیب به این اماکن انجام دهند.

310310

دکمه بازگشت به بالا