اجتماعی

دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شد/ کنکور سالی ۲ مرتبه برگزار می‌شود

دانا نیوز/کرمانشاه رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش از حذف تمامی رشته ها از کنکور سراسری خبر داد.

دکتر محسن زارعی امروز (31 شهریور 93) در عصر کنکور سراسری برترین های ناحیه کرمانشاه در تشریح تغییرات کنکور سراسری از سال آینده گفت: از سال 1389 سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری است. افزایش یافته و به 40 درصد می رسد.

زری افزود: از سال آینده کنکور سراسری دو بار در سال برگزار می شود و نتایج به مدت دو سال برای داوطلبان معتبر خواهد بود.

رئیس مرکز نظارت و ارزشیابی کیفیت آموزش وزارت آموزش و پرورش درباره حذف دروس عمومی از کنکور سراسری گفت: این بدان معنا نیست که سهم دروس عمومی حذف شود و سهم آنها در آن لحاظ نشود. . سوابق تحصیلی

زری تاکید کرد: دروس عمومی از کنکور سراسری حذف شده است تا بر مطالعه عمیق این دروس تاکید بیشتری شود.

زارعی در ادامه اظهار داشت: سبک قدیمی کنکور سراسری باعث شده دانش آموزان به یادگیری عمیق توجه نکنند. شرکت در کنکور و رفتن به امتحانات که کیفیت آموزش را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با اشاره به شایعات مطرح شده در فضای مجازی گفت: تعداد دانش آموزانی که از مدارس غیردولتی تحصیل می کنند در هنگام قبولی در کنکور سراسری زیاد است. کنکور سراسری سالانه: تحصیل در مدارس غیردولتی از جمله مدارس تیزهوشان، در حالی که مدارس تیزهوشان مجموعه ای از مدارس دولتی هستند.

وی همچنین تاکید کرد: شناسایی و ارتقای استعدادهای برتر نه تنها ظلم نیست بلکه عدالت نیز هست.

وی توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده ها به علوم تجربی را برای قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی ذکر کرد و از خانواده ها خواست به دنبال آرزوهای از دست رفته در فرزندان خود نباشند و اجازه دهند فرزندان خود بر روی توانایی های خود بسازند. و نیازهای آنها را مطالعه کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا