حوادث

تهیه اطلس نقاط بحرانی در استان تهران / لایروبی مسیل‌ها رصد می‌شود

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب پذیر خبر داد و بر اهمیت لایروبی رودخانه ها تاکید کرد و گفت: ستاد بحران پس از سیل در کنار مردم است.

به گزارش دانا نیوز حامد یزدی آنلاین فیروزکوه بعدازظهر روز دوشنبه با حضور محسن منصوری استاندار تهران در منطقه “مزدران” در نشست خبری به بررسی مشکلات و مسائل سیل پرداخت. : در دیدار چهره به چهره مردم مزداران پای صحبت مشکلات مردم این منطقه نشستیم و گزارش عملکرد را به مردم عزیز ارائه کردیم.

در سال از هفتم تا دهم مرداد ماه سال 1401 روستای مزداران چهار بار در اثر بارندگی های موسمی تحت تاثیر بارندگی های شدید و ناگهانی قرار گرفت: آخرین بارندگی خسارات جانی و مالی زیادی در این روستا به بار آورد و اکنون پس از حدودا. 43 روز است که اقدامات مناسبی برای کاهش آلام مردم سیل زده انجام شده و معتقدیم مردم در دوران پس از سیل احساس تنهایی نکنند و به خسارات وارده به آنها بی توجهی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تهیه اطلس نقاط بحرانی و آسیب پذیر استان تهران خبر داد و افزود: منطقه «مزدران» با بررسی های صورت گرفته از تیم بازرسی مدیریت بحران متاسفانه به دلیل حجم زیاد. میزان بارندگی دریافتی، ویژگی های محیطی، نبود ظرفیت محلی برای دریافت این میزان بارندگی و از همه مهمتر ساخت ساختمان ها، تغییر کاربری اراضی، عدم طراحی صحیح سیستم زهکشی و عدم رعایت حریم خصوصی. سواحل رودخانه ها باعث خسارات اقتصادی می شوند، بنابراین تهیه اطلسی از نقاط بحرانی و آسیب پذیر اقدامی ایده آل برای جلوگیری از بلایای طبیعی است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری ها، دهیاری ها و مراکز دولتی بر ساخت و سازهای غیرمجاز نظارت خواهند داشت و باید در این زمینه اقدامات پیشگیرانه انجام دهند. مراکز آسیب پذیر سیل بر عهده این نهادها می باشد.

یزدی آنلاین بر حمایت مردم پس از سیل تاکید کرد و گفت: در جریان سیل اخیر ستاد مدیریت بحران با ظرفیت کامل بود و یکی از اصلی ترین مواردی که پس از بحران باید به آن توجه شود این است که کمک ها و حمایت هایی که این اداره همیشه به آن توجه دارد. به پر است.

به گفته مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران، تردد ماشین‌آلات، نیروهای امدادی و اعضای ستاد مدیریت بحران تا زمانی که مردم بخواهند و نیاز به کمک احساس کنند ادامه دارد و در این زمینه بی‌تفاوتی قابل قبول نیست. .

بر اساس اطلاعات استان تهران، وی به میزان بهبودی پس از بحران اشاره کرد و گفت: اسکان موقت سیل زدگان، اقدامات توانبخشی و عمرانی در مناطق سیل زده، بازگشایی تمامی راه های روستایی آسیب دیده از سیل، کنترل و رصد ویژه. در لایروبی برای تسریع در روند حفر کانال ها و رودخانه ها توجه شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا