اجتماعی

۳۱ هزار نوآموز قمی در پایه اول ابتدایی ثبت نام کردند

دانا نیوز/کوم به گفته معاون مدیرکل ابتدایی آموزش و پرورش استان قم، برنامه ریزی اولیه و آمادگی یادگیری با تکمیل ثبت نام 31 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در استان میمر به پایان رسیده است.

خانم مریم سادات پهننده، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان قم در گفت وگو با خبرنگار دانا نیوز، با بیان اینکه ثبت نام 31 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در استان نمیره به پایان رسیده و برنامه ریزی و آمادگی تحصیلی آنها به پایان رسیده است، گفت: ثبت نام 31 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در استان قم انجام شده است. در 1 اکتبر به پایان رسید.

به گفته معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان، تعداد نوآموزان ورودی به دوره ابتدایی با توجه به پوشش نجات یافتگان از ویروس کرونا در سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است. نسبت به سال های گذشته و شاهد جهش آماری بودیم، امسال روند اضافه شدن دانشجویان جدیدالورود طبیعی است.

با اشاره به برنامه پذیرش نوآموزان ورودی به دبستان در قالب کمپین «شوق کودکی، شور حسینی» به همت استان: رحلت پیامبر (ص) و شهادت امام حسن و امام رضا (ره) هدف از این کمپین آمادگی دانش آموزان برای حضور در درس است.

روژامر مهاجر این کمپین را «تفکر، خلاقیت» برای شورای معلمان، «خانواده آگاه، نسل حسینی» برای اولیای دانش آموزان و همچنین «وضعیت خوب مدرسه زیر سایه آنلاین حسینی» نامید. وقتی دانش‌آموزان جدید وارد مدرسه می‌شوند و دانش‌آموزان از کلاس دوم تا ششم “میل به دیدار، منتظر عصر باشید”.

وی افزود: امروز در بیستمین روز از شهریور ماه برنامه آموزشی والدین نوآموزان به مدت یک ساعت و نیم برای آشنایی با برنامه مدرسه و شناخت نیازهای دانش آموزان کلاس اولی در سطح مدارس اجرا شد.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: با توجه به تعطیلات هفته اول مهرماه سعی داریم با برگزاری کمپین «شوق کودکی، شور حسینی» برنامه آموزشی مدرسه به تعویق نیفتد.

این پناهنده در پایان گفت: با بازدید از برنامه های اولیای مدرسه و شورای معلمان از اجرای این کمپین و ایجاد انگیزه برای سال تحصیلی ابراز خوشحالی کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا