بین الملل

تظاهرات هزاران نفری در وین علیه «خودکشی تحریمی» اروپا علیه روسیه+فیلم

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، هزاران نفر روز شنبه در پایتخت اتریش علیه افزایش قیمت انرژی و تأثیر مخرب روسیه تظاهرات کردند.

به گزارش تارنمای شبکه «راشا تودی»، روزنامه اتریشی «هویت» گزارش داد که حدود 3000 نفر در این تظاهرات مسالمت آمیز در مرکز وین علیه «دستور کار جهانی» شرکت کردند.

معترضان دولت اتریش را متهم کردند که مردم را ناامید کرده و در راستای منافع جهانی گرایان کار می کند و از افزایش افسارگسیخته قیمت انرژی و تورم انتقاد کردند.

در این تظاهرات گسترده، شرکت کنندگان خواستار لغو سیاست «تحریم انتحاری» علیه روسیه و راه اندازی مجدد پروژه های انتقال گاز نورد استریم 1 و 2 شدند.

شهروندان وین نیز در این تظاهرات “جنگ افروزی ناتو” را محکوم کردند و این اتحاد را به تضعیف قدرت نظامی اروپا متهم کردند.

در تظاهرات مشابهی در جمهوری چک هفته گذشته، معترضان خواستار عرضه مستقیم گاز از جمله از روسیه برای مقابله با افزایش قیمت انرژی شدند و خواستار بی طرفی نظامی کشورشان شدند.

از زمان آغاز جنگ در اوکراین، کشورهای غربی از جمله اتحادیه اروپا تحریم های سنگینی را علیه روسیه وضع کرده اند که در نهایت به بحران قدرت در این کشورها منجر شده است. با وجود هشدار مسکو، دولت های غربی حمایت مالی و نظامی از دولت کی یف را در دستور کار قرار داده اند و بروکسل اخیرا بسته کمکی پنج میلیارد دلاری به اوکراین را اعلام کرده است.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا