بین الملل

کمدی سیاه فلسطینی‌های ساکن آمریکا برای نتفلیکس

نسل اول مهاجران فلسطینی-آمریکایی سریال کمدی «مو» را برای نتفلیکس ساختند.

به گزارش دانا نیوز، به نقل از الجزیره، این سریال یک کمدی سیاه است که وضعیت اسفبار پناهندگان فلسطینی را که به اجبار از سرزمین خود آواره شده اند، به هجو می آورد.

سریال «مو» درباره فلسطینیان مقیم آمریکا در هشت قسمت از شبکه نتفلیکس در دسترس است. وب سایت Rotten Tomatoes که نظرات منتقدان فیلم ها و سریال ها را جمع آوری می کند، به این سریال امتیاز 100 داده است. منتقدان در این سریال تصویر عرب های مهاجر را دیدند که برایشان جالب بود.

شاید یکی از دلایل علاقه به این سریال، حضور رامی یوسف – برنده گلدن گلوب – به عنوان نویسنده در این سریال باشد.

رامی یوسف برای بازی در سریال رامی برنده جایزه گلدن گلوب 2020 شد. داستان سریال «رامی» نیز داستان یک خانواده مسلمان عرب زبان است. این سریال از دو فصل تشکیل شده و از شبکه Hulu پخش می شود. فصل سوم در شرف پخش است.

یک کمدی سیاه درباره فلسطینی های مقیم آمریکا برای نتفلیکس

وی در پایان این گزارش می گوید: تاثیر ورود مهاجران عرب زبان به آمریکا قطعا بیشتر از ورود غذاهای عربی مانند فلافل و شاورما به خیابان های آمریکاست. چند سال پس از مهاجرت، نسل جدیدی را به وجود آوردند که در فرهنگ بیگانه متولد و بزرگ شده بودند، اما پدر و مادرشان وارث فرهنگ اسلامی- عربی هستند. این نسل جدید آمیزه ای از این فرهنگ هاست و زندگی اش می تواند سرچشمه فیلم ها و سریال های زیادی باشد. از نگاه منتقدان زبان عربی، کمتر در آثار نمایشی درباره این گروه از عرب های مهاجر صحبت می شود، اما سریال های «رامی» و «مو» می توانند شروع خوبی برای حل این مشکل باشند.

سریال “مو” داستانی خنده دار اما تلخ درباره محمد نجار، یک جوان پناهنده فلسطینی است که به طور غیرقانونی در آمریکا زندگی می کند و قادر به بازگشت به فلسطین نیست. از آنجایی که او شهروند آمریکایی نیست، نمی تواند کاری را که دوست دارد انجام دهد، بنابراین به فعالیت های غیرقانونی مانند فروش کالاهای تقلبی روی می آورد.

معمر بازیگر اصلی این سریال است و در کنار رامی یوسف نویسنده سریال است. او مانند رامی یوسف در آمریکا بزرگ شد. مو عامر فلسطینی-آمریکایی و رامی یوسف مصری-آمریکایی است. این دو بازیگر عرب زبان هر دو کار خود را با استندآپ کمدی آغاز کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا