اجتماعی

امضاء تفاهم‌نامه همکاری بین شهرداری تهران و وزارت علوم

تفاهم نامه همکاری مشترک بین شهرداری تهران و وزارت علوم منعقد شد.

به گزارش دانا نیوز، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شهرداری تهران امروز در مراسم تبادل تفاهم نامه به اشتراک گذاشتن توانمندی های این دو ساختمان حضور یافتند. و محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در شهرداری برگزار شد.

علیرضا زاکانی در این مراسم گفت: امروز مفتخریم تفاهم نامه ای را امضا کنیم که به مدیریت صحیح شهر، توسعه آگاهی و دانش، توسعه فناوری و ایجاد شهر هوشمند کمک می کند. از سوی دیگر با در نظر گرفتن پتانسیل بالای شهر تهران، این یادداشت کمک می کند تا بزرگترین مجموعه دانش کشور در سطح بالایی خدمت رسانی شود.

وی با بیان اینکه در این دوران مدیریت شهری در حال دستیابی به مدیریت مشارکتی برای دستیابی به توسعه مادی و معنوی در عرصه های مختلف هستیم، گفت: عظمت علم بر همگان آشکار است. امروز مفتخریم که با یکی از مراکز علمی تفاهم نامه امضا کرده ایم و پس از آن تلاش خواهیم کرد تا به اطلاع فرهیختگان شهرستان برسانیم و خدمات خود را به دانشگاه نیز ارائه دهیم.

زکانی با اشاره به اینکه رسالت ما در مدیریت شهری ایجاد سه تغییر است، خاطرنشان کرد: اولین تغییر تغییری است که در کالبد شهر دیده می شود، از این رو تلاش خواهیم کرد تا محور مواصلاتی شهر را نوسازی کنیم و هویت معماری جدیدی ایجاد کنیم. برای آوردن آسایش، امنیت و تامین امنیت شهر و جبران کمبودهای آن. البته ما به دنبال شهری در این مدل نوسازی شهری هستیم.

شهردار تهران افزود: تحول روان و روان در شهر دومین مرحله از تحول است که همه اقشار مرتبط با این بخش در فرهنگ و جامعه هدف قرار گرفته اند و باید این موضوع به شهروند نمونه تبدیل شود. .

وی توضیح داد که سومین سطح تحولی که این دو بخش را به هم متصل می کند، انتقال فناوری است که منجر به شهر هوشمند می شود. سیستم: بیایید از آن برای شهر استفاده کنیم و البته دولت شهری باید در خدمت این ارزش افزوده باشد.

در همین حال محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در تماسی تلفنی با شهردار تهران از جامعه دانشگاهی کشور گفت: مشخص است که شهردار تهران با چنین ویژگی ها و سابقه ای جایگاه ویژه ای دارد. علم و فناوری و این دیدگاه به طور کامل در یادداشت تفاهم منعکس شده است. هدف از این تفاهم نامه معرفی توانمندی های موثر متقابل و تعاملات یکپارچه است.

تصمیم شهردار برای قرار دادن هویت شهر در مدار علم و فناوری فرصتی بی نظیر برای وزارت علوم است و ما از این بابت خوشحالیم.

زلفی گل توضیح داد که این تفاهم به وزارت علوم در اموری مانند اتصال دانشگاه های پراکنده در شهر تهران کمک می کند. بنابراین شهرداری می تواند با تغییر کاربری املاک دانشگاه و همکاری با شهرداری و دانشگاه، آنها را در یک پردیس با بحث زمین در مکان های مختلف ترکیب کند. .

به گزارش خبرنگار سایت شهر، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد پارک علم استان تهران را از جمله این نکات برشمرد و افزود: تلاش می کنیم سوابق و تصاویر پیشرفته علمی را حفظ کنیم. مردم در پارک در معرض دید عموم قرار بگیرند. همچنین بر اساس این تبصره تلاش شد تا اساتید فرصت بررسی دقیق شهر و شهرداری را داشته باشند و وزارت علوم نیز توانمندی ها و نوآوری های پژوهشی خود را در اختیار شهرداری قرار دهد. و با کمک سرفصل ها و مطالعات دانشجویان و اساتید متناسب با نیاز شهرداری و با کمک جامعه دانشگاهی فرهیخته شهر تهران به شهری هوشمند و فعال تبدیل خواهد شد و تصمیمات را خواهیم دید. شهرداری مبتنی بر دانش و مبتنی بر علم است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا