حوادث

خبر خوش برای سربازان ماهر فنی/اعطای گواهینامه مهارت به ۷۰۰ هزار سرباز

مشاور عالی فرمانده ستاد مرکزی آموزش مهارتی نیروهای مسلح از بهبود شرایط کاری کارکنان وظیفه پس از پایان خدمت در امداد خودرو خبر داد.

سردار موسی کمالی در گفت وگو با دانا نیوز وی در خصوص فراهم شدن شرایط استخدامی سربازان در شرکت امداد خودرو گفت: در تفاهم نامه ای که بین قرارگاه مرکزی آموزش نیروهای مسلح و شرکت امداد خودرو منعقد شد، امکان استخدام مستقیم سربازان ماهر ترخیص شده در شرکت امداد خودرو ایران فراهم شد. ارائه شد.

متعاقباً این تفاهم نامه به امضای فرماندهی سردار زاده، جانشین ستاد کل نیروهای مسلح و فرمانده مرکز آموزش مرکزی نیروهای مسلح و جناب آقایان امیر حسینی، مدیر عامل و آقایان رسید. گنجی، رئیس هیئت مدیره امداد خودرو ایران. بر اساس این یادداشت، تمامی سربازانی که در حوزه فنی و خدماتی مورد نیاز برای امداد خودرو در ایران مهارت کسب کرده و گواهینامه دریافت کرده اند، می توانند به عنوان امداد خودرو در شهرستان ها و بین ایالتی فعالیت کنند.

کمالی تصریح کرد: همه ساله در نهایت تعدادی از سربازان ماهر طبق دستور مقام معظم رهبری برای آموزش نیروهای وظیفه و تسهیل و ایجاد مشاغل برای امدادگران به سازمان امداد خودرو ایران معرفی می شوند. طول مدت خدمت خود را برای جذب پیمانکاران.و شرکت افراد واجد شرایط را جذب می کند.

ضمن بیان اینکه ضرورت توجه به توانمندسازی و مهارت آموزی نیروهای پدافندی وجود دارد، گفت: در این دیدار فرمانده قرارگاه سردار زاده، نیروی پدافندی را نیازمند کارگران کشیک در بازار دانست. سربازان باید علاوه بر ایفای نقش در حفظ امنیت کشور، کار در نیروهای دفاعی را نیز بیاموزند.

او به 700000 سرباز گواهینامه مهارت داد

کمالی افزود: تاکنون بیش از 700 هزار نفر در این زمینه گواهینامه دریافت کرده اند و با توجه به فعالیت قرارگاه مرکزی آموزشی کارکنان نیروهای دفاعی این تفاهم نامه تکمیل شده است.

در ادامه مدیرعامل امداد خودرو از نقش اساسی سربازان بازنشسته در تامین و توسعه ناوگان امداد خودرو در سراسر کشور خبر داد. همچنین برای این افراد یک دستگاه خودرو آمبولانس به مدت سه سال و پرداخت قرض الحسنه دریافت می کنند تا وقفه ای بین خدمت سربازی و اشتغال این افراد ایجاد نشود. همچنین بر اساس این تفاهم نامه، این شرکت در کلاس ها و شرایط خاص به کارکنان وظیفه، حقوق بگیران و خانواده های آنان کارت های ثبت نام اضطراری خودرو و خدمات اضطراری ارائه می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا