حوادث

جزئیات حکم پرونده متروپل اعلام شد

ساختمان 10 طبقه متروپل در خیابان امیری آبادان 11 خرداد ریزش کرد و بسیاری از هموطنانم در این حادثه جان خود را از دست دادند. بلافاصله پس از این حادثه حجت الاسلام والمسلمین محسنی آجایی رئیس قوه قضائیه دستورات ویژه ای در خصوص ابعاد این حادثه و رسیدگی فوری به این موضوع صادر کرد.

به گزارش دانا نیوز، قاضی به معاون اول قوه قضائیه دستور داد تا رسیدگی به حادثه کلانشهر آبادان را تسریع کند تا پرونده همه مقصران این حادثه طبق قانون به نتیجه برسد.

همچنین با توجه به اهمیت موضوع، دادستان کل کشور دستور تسریع در رسیدگی و کنترل پرونده را به دادستان کل استان خوزستان صادر کرد و مقرر شد نمایندگان ویژه دادستان کل کشور برای انجام تحقیقات و تهیه پرونده تعیین تکلیف کنند. گزارش جامع 30 صفحه از تمامی موضوعات این رویداد تهیه و تقدیم رئیس قوه قضائیه شد.

در 9 تیرماه، پرونده ای برای 21 متهم در متروپل تشکیل و به شعبه 101 دادگاه کیفری اهواز به ریاست قاضی میتم ایمانی ارجاع شد.

جلسه رسیدگی به این پرونده در روزهای ۱۹ و ۲۱ مردادماه در دو جلسه برگزار شد و اظهارات و اظهارات متهمان و وکلای متهمان استماع شد.

روز سه شنبه هشتم شهریور ماه، مسعود ستایشی سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری با خبرنگاران به بخشی از احکام صادره برای متهمان این پرونده اشاره کرد.

بر اساس رای شعبه 101 دادگاه کیفری اهواز، 43 نفر (36 نفر و 7 نفر کشته، 21 متهم قتل عمد، همه 21 متهم زن) و 13 نفر مجروح به اتهام تخطی از قوانین دولتی و ایجاد امنیت به 3 سال حبس محکوم شدند. با عنایت به تاریخ و رای قطعی صدور حکم در رسانه ملی به درجه 5 محکوم شدند.

سایر جزئیات قضاوت متهمان پرونده به شرح زیر است.

1- امین تکوی فر فرزند عبدالامام در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و تحویل) به مدت 2 سال از سمت ریاست هیئت مدیره شرکت فنی مهندسی پوان صنعت سبز کویر تعلیق شد. هرگونه خدمات مرتبط و غیره) و ابطال پروانه اشتغال و محکوم به عضویت در سازمان نظام مهندسی. وی همچنین در پرداخت دو و نیم درصد جهیزیه به متوفی و ​​اولیای دم مجروح این حادثه مقصر شناخته شد.

۲- امیر اسماعیلی وردنجانی فرزند محمدعلی به عنوان نماینده فنی و عامل کنترل پروژه در شهرداری آبادان به ۲ سال خدمت دولتی محکوم شد. او نیز دو و نیم درصد مقصر این حادثه بود.

3- فرزند هاریش عبدالرضا نادریان فر به عنوان رئیس دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان آبادان به مدت 2 سال از فعالیت در زمینه مهندسی ساختمان (طراحی، کنترل، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) تعلیق شد. سازمان. او همچنین دو درصد مقصر این حادثه بود.

4- سعید پارسافر فرزند بشیر به مدت 2 سال از کار به عنوان طراح و مشاور ساخت در رابطه با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) محروم شد. او همچنین دو درصد مقصر این حادثه بود.

5- محمد قنبر دزفولی فرزند محمد حسن به مدت 2 سال از کار به عنوان طراح و مشاور ساخت در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) محروم شد. محکوم. او همچنین دو درصد مقصر این حادثه بود.

6- محمودرضا شیرازی فرزند محمد کاظم شهردار آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. او نیز یک و نیم درصد مقصر حادثه شناخته شد.

۷- حسین حمیدپور فرزند عبدالغانی به عنوان شهردار وقت آبادان به ۲ سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. او نیز یک و نیم درصد مقصر حادثه شناخته شد.

8- علیرضا بازفت فرزند گلمرضا در سمت سرپرست شهرداری منطقه آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. او نیز یک و نیم درصد مقصر حادثه شناخته شد.

9- عیسی محمدپور فرزند محمدعلی به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی به عنوان سرپرست معاونت فنی و شهرسازی شهرداری منطقه آبادان محکوم شد. او نیز یک و نیم درصد مقصر حادثه شناخته شد.

10- کورم ملای سفید دشتی فرزند امان الله به اتهام انفصال از خدمات دولتی و عمومی به 2 سال ریاست دولت منطقه آبادان محکوم شد. او نیز یک و نیم درصد مقصر حادثه شناخته شد.

11- فرهاد میاحی فرزان به عنوان مدیرعامل وقت شهرداری منطقه آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. او همچنین 1 درصد مقصر حادثه شناخته شد.

12- فرزند محمود به نام مهدی زوکی به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی به عنوان سرپرست معاونت فنی و شهرسازی شهرداری منطقه آبادان محکوم شد. او همچنین 1 درصد مقصر حادثه شناخته شد.

13- محمد حویزاوی فرزند مجید به مدت 2 سال به عنوان شهردار سابق آبادان به انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

14-فریبرز فرزند هرمز مذکور از دولت و خدمات عمومی منفک و به 2 سال معاونت عمران و عمران شهرداری آبادان محکوم شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

15- علیرضا بچاری فرزند مرداو به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی از سمت سرپرستی شهرداری آبادان محکوم شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

16- فرزند محمدعلی به نام محمد حسن حیاتی به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری آبادان به 2 سال حبس تعزیری محکوم شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

17- امید طاها زاده فرزند عبدالامام به عنوان معاون فنی و عمرانی شهرداری آبادان به 2 سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

18- آقای سید جمال الدین موسوی فرزند سید ابوالحسن به مدت 2 سال از سمت مدیرعاملی مهندسین مشاور نقشیاد در رابطه با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه خدمات مرتبط و …) تعلیق گردید. .) در سازمان نظام مهندسی شارژ شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

19- محسن وزیری قنات نوی فرزند مراد به عنوان مشاور طراحی و ساخت به مدت 2 سال تعلیق از فعالیت در حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …). پروانه اشتغال و حذف از عضویت سازمان نظام مهندسی محکوم است. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

20- فرزند حسن محمدرضا صالحی وانینی به عنوان رئیس دفتر نمایندگی شرکت نظام مهندسی ساختمان آبادان به مدت 2 سال از فعالیت در حرفه مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و هرگونه ارائه خدمات مرتبط، تعلیق شد. و غیره) و ابطال پروانه اشتغال و نظام مهندسی عدم عضویت در سازمان. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

21- محمد کجاپور فرزند ابراهیم به 2 سال انفصال از حرفه مرتبط با مهندسی ساختمان (طراحی، نظارت، اجرا و ارائه هرگونه خدمات مرتبط و …) به عنوان ناظر زمان ساخت محکوم شد. او همچنین در نیم درصد از تصادف مقصر شناخته شد.

همچنین بر اساس حکم دادگاه 75 درصد دیه توسط وراث مرحوم حسین عبدالباقی فرزند محمد حسن پرداخت می شود.

تصمیمات صادره حضوری و ظرف بیست روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی در محاکم تجدیدنظر استان خوزستان می باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا