بین الملل

امارات: ثبات عراق، یک خواسته فوری عربی و منطقه‌ای است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، «انور قرقاش» مشاور دیپلماتیک رئیس جمهور امارات متحده عربی با اشاره به اینکه ثبات در عراق یک موضوع عربی و بین المللی است، از همه طرف ها خواست خود را کنترل کرده و به گفت وگو بازگردند.

وی در صفحه توئیتر خود نوشت: ثبات کشور برادر عراق یک مسئله فوری عربی و منطقه ای است، در این مرحله حساس، هیچ جایگزینی برای ثبات، خویشتن داری و گفتگوی سازنده برای خروج از بحرانی که عراقی ها وارد آن شده اند وجود ندارد. درگیری و خشونت این کشور به نفع عراقی ها و منطقه نیست.

دیروز پس از اعلام استعفای سید مقتدی صدر رهبر جنبش صدر از سیاست، حامیان این جنبش در گروه های مختلف در منطقه سبز تجمع کرده و وارد ساختمان های دولتی عراق شدند.

حملات راکتی و گلوله باران در منطقه سبز پس از ادامه شورش حامیان جنبش صدر در بغداد و ورود گروه نظامی سریا السلام وابسته به این جنبش آغاز شد.

بیش از یک ماه است که گروه صدر به دلیل اختلافات سیاسی در عراق به حامیان خود اعتراض می کند و این افراد با اشغال ساختمان مجلس، مانع از روند سیاسی کشور شده و تشکیل دولت جدید را تا زمان سخنرانی امروز رهبری به تاخیر انداخته اند. جنبش صدر

سید مقتدی صدر رهبر جنبش صدر عراق در نشستی خبری در منزل خود در نجف اشرف به ناآرامی ها و درگیری های خونین دیروز و امروز عراق پاسخ داد.

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا