اجتماعی

بذرپاش: کشورهای منطقه مراقب مسائل زیست محیطی یکدیگر باشند

به گفته رئیس دیوان محاسبات کشور، ساخت بند نباید علاوه بر حل مشکلات مردم ترکیه، مشکلات زیست محیطی را برای کشورهای همسایه ایجاد کند.

به گزارش دانا نیوز، مرداد بذرپاش در دیدار با شریف مالک رئیس سازمان بازرسی ترکیه با اشاره به روابط خوب اقتصادی و گردشگری ایران و ترکیه بر توسعه روابط تاکید کرد. تعهد مقامات دو کشور.

رئیس دیوان محاسبات کشور سفر اخیر ریک مچار به ایران و دیدار وی با سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان را موفقیت آمیز دانست و اذعان داشت: در این سفر تصمیمات و توافقات خوبی صورت گرفت.

وی تاکید کرد: یکی از شروط اجرای بهتر توافقات، نظارت و فعالیت موثر نهادهای نظارتی است.

بذرپاش در نهمین کنفرانس اکوسا گفت: با رای اعضا، ریاست این سازمان مهم و توافقنامه منطقه ای به جمهوری اسلامی ایران محول شد که قول اجرای برنامه های متنوعی برای ارتقای آن را دادیم. این سازمان

آخرین نقطه بازرپاش به مسائل زیست محیطی اختصاص دارد. ما به نیاز مردم ترکیه به آب احترام می گذاریم، اما معتقدیم که در ساخت سد باید مراقب بود که علاوه بر حل مشکلات مردم ترکیه، مشکلات زیست محیطی برای کشورهای همسایه ایجاد نشود.

ملک در بخشی دیگر از این دیدار با ابراز خرسندی از سفر خود به ایران، انتخاب ایران را به عنوان رئیس سازمان حسابداری کشورهای عضو اکوآ (ECOSAI) تبریک گفت.

رئیس سازمان بازرسی ترکیه با اشاره به اهمیت دیوان محاسبات و موضوع حسابرسی بر همکاری متقابل نهادهای نظارتی دو کشور تاکید کرد.

آنها ایران و ترکیه را کشورهای دوست و برادر می دانند که بیش از 400 سال است که همسایگان صلح آمیز و بدون تنش دارند.

ملک تاکید کرد: مهمترین تهدید کشورهای منطقه مداخله خارجی است.

رئیس سازمان بازرسی ترکیه، بزارپاش، از پیشنهاد اخیر برای ایجاد سازمان حسابداری کشورهای اسلامی استقبال کرد و مثبت ارزیابی کرد که این کشورها از طریق ممیزی و پروژه های مشترک به تبادل تجربیات موفقیت آمیز پرداخته اند.

وی در پایان گفت: ما تعهدات جدی برای ارتقای سطح روابط داریم و اختلافات جزئی را کنار گذاشته و روی بسیاری از مسائل مشترکمان محکم بایستیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا