استان ها

برنامه هفتم توسعه مشکلات لرستان را برطرف می کند

به گزارش لرستان کبرآنلاین، محمدباقر قالیباف استان لرستان را از نظر پتانسیل توسعه و عمران منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: در برنامه هفتم اگر این منطقه به دقت برنامه ریزی شود، مزیت ها و فرصت های استان برطرف می شود. مشکلات لرستان و این مورد نیازمند برنامه ریزی متمرکز، اجرای غیرمتمرکز و واگذاری بخشی از اختیارات به مدیران استانی و شهری است.

وی با ورود به منطقه لرستان در بازرسی ستاد دوم گفت: بر اساس برنامه های بازرسی ستادی که در شورای اسلامی برنامه ریزی شده است، با اولویت مناطق دارای محدودیت بیشتر برای کمک به طرح در منطقه خواهیم بود. و مشکلات این کشورها را حل کند.

وی ادامه داد: باید بگویم استان لرستان از نظر پتانسیل توسعه و رشد بی نظیر است اما یکی از چالش های پیش روی کشور آب است اما این استان از نظر پتانسیل بارندگی رتبه سوم را دارد. در بخش کشاورزی دارای 800000 هکتار زمین کشاورزی و باغی است.

رئیس قوه مقننه افزود: ظرفیت توسعه این ایالت در حوزه گردشگری بی نظیر است، بیش از ده سال است که امور این ایالت و مردم عزیز آن را می شناسم.

کلیبا با تاکید بر اینکه این استان مورد علاقه ماست، گفت: برنامه هفتم توسعه تا 6 ماه آینده تهیه می شود و در نتیجه کنترل استان را در دستور کار قرار داده ایم. در برنامه هفتم اگر در بلوغ روشی و برنامه ریزی به این منطقه توجه شود، مزیت ها و فرصت های استان مشکلات لرستان را حل می کند و این موضوع نیازمند برنامه ریزی متمرکز، اجرای غیرمتمرکز و تحویل جزئی است. اختیارات فرمانداران استان و شهرستان.

وی بیان کرد: امیدواریم این سفر فرصتی ایجاد کند تا پتانسیل و ظرفیت استان تا حدودی اجرایی شود تا موضوع مردم شریف استان مورد توجه قرار گیرد.

دکتر قالیباف ادامه داد: مردم لرستان قابل احترام هستند و متمدن ترین تمدن ها را در منطقه زاگرس داشتیم و در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی نقش ویژه ای داشتند و امیدواریم بتوانیم محبت مردم را برگردانیم. این استان.”

رئیس شورای قانونگذاری در پاسخ به سوال خبرنگار درباره جریان آب گفت: قطعاً ویژگی های مناسبی را ایجاد می کند که باید برای کنترل رودخانه، ذخیره آب و مدیریت حوضه ساماندهی شود. امیدواریم در برنامه هفتم توسعه بتوانیم بر مشکلات و بیکاری که مردم شایسته آن نیستند فائق آمده و این فرصت ها را به امکانات تولیدی تبدیل کنیم.

46

دکمه بازگشت به بالا