اجتماعی

عدالت‌خواه شدن جامعه در گرو تربیت و آموزش صحیح در نهاد آموزش و پرورش است

رئیس جمهور از تمایل شدید دولت برای ارتقای شاخص های عدالت آموزشی و گسترش گسترده آموزش و پرورش خبر داد و تاکید کرد: سند تحولات اساسی در آموزش و پرورش به طور دقیق و کامل اجرا می شود.

سیدابراهیم رئیسی در سی و ششمین اجلاس مدیران و روسای آموزش و پرورش که پیش از ظهر امروز در این اجلاس برگزار شد، آموزش و پرورش را مهم ترین نهاد فرهنگی و متولی آموزش و پرورش کشور خواند. اداره، سیاست و اقتصاد کشور در گرو آموزش و پرورش و توسعه کشور در گرو توسعه این نهاد است.

رئیس جمهور با بیان اینکه رسالت انبیای الهی تعلیم به مردم است، تصریح کرد: امروزه تربیت انسان و رشد انسان وظیفه مهم و مهمی است که بر عهده معلمان و مؤسسات آموزشی است.

هزینه های هدفمند برای آموزش، سرمایه گذاری برای تربیت نیروی کار تحصیل کرده است.

رئیسی با بیان اینکه جایگاه آموزش و پرورش باید به عنوان جایگاهی ویژه و برتر در جامعه تثبیت شود، گفت: هر گونه هزینه در آموزش و پرورش سرمایه ای برای کشور برای ارتقای سطح آموزش برای نسل آینده و تربیت نیروی کار فرهیخته است.

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت بررسی فعالیت های گذشته و آمارهای نظام آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پیشنهاد من به این جلسه و همه مدیران آموزش و پرورش این است که با نگاه انتقادی و منصفانه به نقاط ضعف و قوت نهضت ادامه دهیم. فرآیند با تجزیه و تحلیل گذشته و شناخت مشکلات، تدوین و ارائه راه حل برای ایجاد تحول و غلبه بر مشکلات.

عدالتخواهی مردم مبتنی بر آموزش صحیح است

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه نیاز به جبران تاخیر در اجرای عدالت آموزشی است، گفت: مشکل ناعادلانه نظام آموزشی تنها به کمبود تجهیزات در مناطق ممنوعه مربوط نمی شود، بلکه گاهی اوقات تعیین کننده زمان و نوع آماده سازی ویژه.” دروس در برنامه درسی دانش آموزان یکی از مصادیق بی عدالتی است. راه حل باید مد نظر مدیران آموزش و پرورش باشد. اساساً عدالت افراد جامعه در گرو تربیت و آموزش صحیح در نهاد آموزشی است.

رئیسی ارتقای کیفیت آموزش در مدارس را الگویی برای ارتقای عدالت آموزشی در کشور عنوان کرد و گفت: مدارس دولتی نماد اصلی آموزش همگانی در کشور هستند و دانش آموزان این مدارس مناسب نیستند و از استانداردهای تحصیلی پایینی برخوردار هستند. در آزمون های تلفیقی کشوری و این تصور برای ایجاد کشوری است که موفقیت آن غیردولتی است بر اساس پیوستن به مدارس.

رواج آموزش یک رویکرد جدید در مدارس دولتی و خصوصی است.

وی با تاکید بر اهمیت رواج آموزش و میدان دادن به مردم در این زمینه گفت: والدین می توانند نقش مهمی در رواج آموزش داشته باشند. ویروس کرونا علاوه بر مشکلاتی که برای مردم و کشور ایجاد کرده است، تجربیات مهمی از جمله نقش اولیا در کمک به معلمان در امر آموزش را به همراه داشته است.

رئیسی افزود: همگانی کردن آموزش و پرورش در کنار مدارس دولتی و غیردولتی رویکردی نوین مبتنی بر فضاسازی به گروه های مردمی و جهادی در حوزه آموزش و پرورش است. تقویت نقش نظارتی مردم در تعلیم و تربیت از دیگر مظاهر عمومی شدن آموزش است.

رئیس جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با توجه به تحقق اهداف سند اساسی تحول در آموزش و پرورش بر اساس نگاه تغییر مدیران، گفت: امروز از برپایی 43 سال پیروزی، اقدامات ما انقلاب اسلامی باید مبتنی بر عملکرد روشن، قوی و قوی باشد.

رئیسی با اشاره به نقش و جایگاه دانشگاه فرهنگیان در اجرای سند اصلاحات اساسی در آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: این دانشگاه باید با تقویت ظرفیت مراکز تحقیقاتی و تحقیقاتی و دانشکده های علوم تربیتی در راستای وظایف خود بهره مند شود. در سراسر کشور.

دولت مردمی به وعده خود برای اجرای طرح درجه بندی معلمان عمل کرده است

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به این موضوع اشاره کرد که دولت به وعده خود برای رتبه بندی معلمان عمل کرده است. تاخیر انداختن. از این منظر بحث مالی و بودجه مقدمه و حاشیه ماجراست و مسئله اصلی دولت عمومی این بود که برای ایجاد احترام، تکریم، مهارت و مهارت برای معلمان تلاش کند.

رئیس جمهور به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و اسرای اهل بیت الله علیه اشاره کرد. تربیت جامعه، حضرت حسین بن علی (ع) و حضرت زینب قبری (س) است. امیدواریم این اجلاس مصادف با این ایام باشد تا مدیران و مسئولان آموزش و پرورش کشور بتوانند وظیفه مهم خود در هدایت جامعه را با موفقیت انجام دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا