بین الملل

رسوایی «پارتی‌گیت» این‌بار برای نخست‌وزیر فنلاند

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، انتشار ویدئوهایی از «سانا مارین» نخست وزیر فنلاند در یک مهمانی در روز پنجشنبه، جنجال هایی را در این کشور به راه انداخته است.

به گزارش سایت «یورو نیوز»، در این ویدئوها ثنا مارین در حال انجام حرکات موزون و آواز خواندن در کنار یکی از چهره های مشهور رسانه ای کشور و نمایندگان مجلس دیده می شود.

مارین پس از انتقاد از این مهمانی گفت که این مراسم خصوصی بوده و نباید تصاویر در فضای مجازی منتشر می شد.

او که به طور غیرعادی در ویدئوها ظاهر می شود، هرگونه فعالیت غیرقانونی در حزب را رد کرده و اتهامات مربوط به مصرف مواد مخدر را رد کرده است.

با این حال خبرگزاری «اسپوتنیک» نوشت، در پس زمینه تصاویر مربوط به فیلم های منتشر شده از نخست وزیر فنلاند، صدای شرکت کنندگان در این مهمانی در حال صحبت درباره مصرف کوکائین به گوش می رسد.

نمایندگان احزاب رقیب مارین گفتند که حرف های او را باور نمی کنند و او باید تحت آزمایش مواد مخدر قرار گیرد. اما نزدیکان نخست وزیر فنلاند و یکی از قانونگذاران ارشد این کشور آن را رد کردند.

سال گذشته در یکی از کافه‌های شهر هلسینکی که در آن ویروس کرونا در حال شیوع بود، مارین به همراه یکی از وزرای دولت دیده شد و آزمایش وزیر مثبت شد. در نهایت نخست وزیر فنلاند مجبور شد بابت این اقدام عذرخواهی کند.

پیش از این، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به دلیل شرکت در چندین مهمانی علیه قوانین کرونا که توسط دولت خودش وضع شده بود به شدت مورد انتقاد قرار گرفت و رسوایی دیگری به وجود آمد که نام آن «درب مهمانی» بود.

انتهای پیام/.
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا