بین الملل

“حمدوک” در صدر نامزدهای پست نخست‌وزیری سودان

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، نخست وزیر سابق سودان از حمایت گسترده ای برخوردار است و در صورت حصول توافق سیاسی بین احزاب سودانی، برای سومین دوره ریاست جمهوری برمی گردد.

به نقل از «سودان تریبون»، دانا نیوز گزارش داد که سازمان نظارت بر افکار عمومی سودان از اول تا دهم اوت 2010 نظرسنجی را برای بررسی افکار عمومی انجام داده است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، عبدالله حمدوک از حمایت 1379 شرکت کننده با 66.78 درصد، عمر الدغیر، رهبر حزب کنگره سودان با 140 شرکت کننده با 6.69 درصد حمایت دریافت کرد.

2243 نفر در این مطالعه شرکت کردند.

این نظرسنجی شامل سؤال محدوده سنی و منطقه جغرافیایی هر شرکت کننده است و شامل انتخاب 14 نام برای پست نخست وزیری است و رتبه آنها به صورت تصادفی برای هر فرد نشان داده می شود و اسامی دیگر قابل انتخاب است.

عبدالله حمدوک و وزرای فعلی یاسر عباس، هبه محمد، عباس مدنی و ناصرالدین عبدالباری و همچنین رهبر حزب کنگره سودان، عمر الداکیر، عضو رهبر انقلابی جبهه هادی ادریس و عضو حاکمیت شورا.

اینها عبارتند از صدیق الصادق المهدی حزب امت مراحی یاسر آرمان، معاون رئیس جنبش عمومی صدکی کلبلو، مبارک اوردول رهبر حزب کمونیست، شرکت ماینر حبتی، و همچنین طاها اسحاق عثمان، عضو کمیته جدایی، و سیاستمدار شفیع کدیر، معروف و مزدوی ابراهیم فعال حقوق بشر است.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، اکثر شرکت کنندگان در خارطوم 54.4 درصد، شرکت کنندگان خارج از سودان 18.58 درصد و سایر شرکت کنندگان در سایر مناطق کشور مستقر هستند. اکثر شرکت کنندگان بین 31 تا 45 سال و میزان مشارکت 43.31 درصد است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا