اجتماعی

سه هزار نیروگاه خورشیدی با هدف توانمندسازی اقشار کم برخوردار در قم ایجاد می شود

دانا نیوز/کوم 3000 5 کیلو وات. (RA) و یک سازمان خیریه در کوم.

محسن امیدیان معاون هماهنگی امور اقتصادی استان کوم امروز 30 مرداد 93. دفتر توسعه مولدهای کوچک ساتبا و برخی از روسای دولت های منطقه ای از این امر حمایت کرده و تاکید کردند که این طرح نیازمند تلاش و همکاری همه نهادهای ذیربط است.

امیدیان اجرای طرح در توانمندسازی مستضعفان را بررسی و تاکید کرد: با توجه به رشد 270 درصدی تبصره 16 که در تمامی بخش ها به ثبت رسیده، فصل جدیدی باز شده و می توانیم حمایت های لازم را از این طرح انجام دهیم.

وی در راستای تسریع در اجرای طرح ساخت سه هزار و 5 کیلووات برق خورشیدی، جلسه هماهنگی هفتگی دستگاه ها را فراخواند و یادآور شد: صنایع استان نیز می توانند پیشگام باشند. نیازها و توانایی های آنها

مدیرکل دفتر توسعه مولدهای مقیاس کوچک ساتبا در این جلسه طرح توانمندسازی مستضعفان با ساخت 3000 سامانه خورشیدی را طرحی هوشمند برای جبران کمبود برق در کشور عنوان کرد.

یادتان باشد در بودجه 1401 6 هزار میلیارد تومان برای این طرح در نظر گرفته شده است.

جعفر محمدنژاد سخنگوی انجمن صرفه جویی انرژی های تجدیدپذیر و برق (ساتبا) امروز با بیان اینکه بهانه ای برای عدم اجرای این طرح نداریم، گفت: استان قم از نظر جغرافیایی شرایط مناسبی برای ایجاد منظومه شمسی دارد.

وی تصریح کرد: نیاز به نصب سیستم های خورشیدی با شناسایی هر چه سریعتر مناطق روستایی و معرفی آنها به شرکت توزیع برق وجود دارد.

سخنگوی سازمان صرفه جویی در انرژی و برق تادش تصریح کرد: برق یکی از زیرساخت هایی است که کنترل کننده انرژی ملی یک کشور محسوب می شود.

وی تصریح کرد: سالانه هزینه های زیادی برای تقویت برق هر منطقه در انتهای شبکه هزینه می شود.

محمدنژاد با بیان اینکه تصمیم برای توانمندسازی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد و نیکوکاری منحصر به فرد است، یادآور شد: اگر این طرح حتی 50 درصد موفق باشد در کل دنیا بی نظیر است.

به گفته معاون بهره برداری و تحویل شرکت توزیع نیروی برق کوم، مهندس سید محمد ارجمان زاده در این جلسه میزان نیروگاه های پراکنده فعال در استان را 78 مگاوات دانست که از این میزان 13.2 مگاوات انرژی تجدیدپذیر خورشیدی است. گیاهان.

وی با اشاره به آمار نیروگاه های خورشیدی منطقه قم، گفت: 10 واحد، 16 واحد و 112 واحد در حوزه مساجد و مدارس در حال تکمیل ظرفیت در دستگاه های اجرایی منطقه است. از 162 کیلو وات

ارجمان زاده با بیان اینکه در حال حاضر تنها 24 میلیون کیلووات مصرف سالانه از نیروگاه های خورشیدی تامین می کنیم گفت: این عدد بسیار ناچیز است و هدف ما افزایش این سهم در حوزه نیروگاه های خورشیدی است.

کاهش مصرف سوخت های فسیلی، صرفه جویی در مصرف آب، عدم انتشار گازهای گلخانه ای و کاهش آلودگی های زیست محیطی از جمله مزایای توسعه سیستم های تولید انرژی های تجدیدپذیر به شمار می رود و تاکنون این سامانه ها در برخی مدارس علمیه ایجاد شده است. امامزادگان و برخی دستگاه های اجرایی پای کار گذاشته شده است.

در این جلسه مهندس مهدی آهنین پنجه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کوم گفت: نصب 3000 سامانه خورشیدی 5 کیلوواتی در سال جاری سهمیه استان قم در قالب طرح توانمندسازی مستضعفان است. فرمانداری با کمیته امداد، امنیت و توسعه ساخت و ساز.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده برای تسریع در اجرای این پروژه گفت: برای تحقق این پروژه نیاز به راه اندازی 500 سامانه در ماه داریم.

در قسمت آخر جلسه نیز برنامه پرسش و پاسخ در خصوص شبهات و سوالات پیرامون اجرای طرح تشکیل شد و حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را جهت تسریع موفقیت آمیز اجرای برنامه و تعیین اهداف ارائه نمودند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا