اجتماعی

پاسخ مدیر بنادر گلستان به دلواپسان خلیج گرگان/ به‌دنبال دستکاری طبیعت نیستیم

دانا نیوز/گلستان مدیر بندر و دریانوردی گلستان با گلایه از سنگ های پرتاب شده در جاده برای احیای دریای گرگان بیان کرد: بیش از یک سوم شبه جزیره آشوراده و میانکالی تخریب شده و بیش از 15 هزار هکتار از اراضی آن خشک شده است. سوال من این است که مخالفان خشکسالی خلیج گرگان کجا بودند؟

مدیرکل بنادر و دریانوردی گلستان امروز (چهارشنبه 28 مرداد 96) با حضور در دفتر دانا نیوز با تهیه کننده و هیئت تحریریه این رسانه گفتگو کرد.

مدیرکل بندر و دریانوردی استان گلستان در این نشست با گرامیداشت هفته خبرنگار با اشاره به وضعیت اخیر خلیج گرگان گفت: متاسفانه با تهدیدی مواجه شده ایم که موضوع خلیج گرگان را در نظر نگرفته ایم حفر آشوراده. کانال و عوارض ناشی از آن برای خلیج گرگان توصیه می شود. ما جلسات کارشناسی زیادی با منتقدان داشته ایم و فعالان با توضیحات ما قانع شده اند، اما طرفداران همچنان اصرار دارند که این افراد را نمی توان قانع کرد.

الهیار اسدی افزود: این موضوع را در جلسه پرسش و پاسخ محیط بانان و دوستان جزیره آشوراده مطرح کردم و تاکنون با همه تحقیقات انجام شده هیچ انتقادی و دغدغه ای نسبت به خلیج گرگان نداشته و هیچ یک از مردم آنجا نبوده اند. جلسه می تواند پاسخگوی سوال من باشد. همچنین در این جلسه بیش از یک سوم شبه جزیره آشوراده و میانکالا تخریب شده و بیش از 15000 هکتار زمین خشک شده است. تا کنون چه کارهایی انجام داده ای؟

می خواهیم خلیج گرگان را از مرگ حتمی نجات دهیم
وی گفت: حفاری کانال آشوراده دارای مطالعات فنی، علمی و زیست محیطی قوی است. ما در واقع ساخت کانال را رصد می کنیم، این کانال یک تا دویست سال پیش وجود داشت و کشتی ها می توانستند از آن استفاده کنند، اما امروز به محل تجمع رسوب تبدیل شده و در نتیجه تبادل آب به جزیره آشوراده متوقف شده است. .

پاسخ مدیر بندر گلستان به نگرانی های خلیج گرگان/ نمی خواهیم طبیعت را کنترل کنیم.

مدیر امور بندر و دریای استان گلستان با تاکید بر اینکه حفر کانال آشوراده راهی برای درمان دریای گرگان است خاطرنشان کرد: می خواهیم دریای گرگان را از مرگ حتمی نشان دهیم بخش مراقبت های ویژه در مرحله اول.

به دست اندرکاران و منتقدان خلیج گرگان یادآور شدیم که ما فقط می خواهیم خلیج را درمان کنیم و از طبیعت استفاده نکنیم: می خواهیم کانال دویست ساله را بازگشایی کنیم.

پاسخ مدیر بندر گلستان به نگرانی های خلیج گرگان/ نمی خواهیم طبیعت را کنترل کنیم.

مرمت خلیج گرگان مشکل اعتباری نداریم.
وی در سفر رئیس جمهور به گلستان با بیان اینکه 500 میلیارد تومان برای احیای خلیج گرگان تخصیص داده شد، یادآور شد: مقرر شد این مبلغ وام در مدت سه سال به دولت واریز شود که تاکنون 100 میلیارد تومان به حساب آن واریز شده است. سازمان بنادر و دریانوردی

مدیر امور بندری و دریانوردی استان گلستان یادآور شد: برای احیای خلیج گرگان مشکل اعتباری نداریم. تخصیص داده شده و دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی قول داده اند مابقی وام را تامین کنند. این بخش داده شده است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا