حوادث

بهسازی مناطق سیل زده امام‌زاده داوود منوط به تخریب ساخت‌و سازهای اطراف رودخانه

استاندار تهران از فوت 44 نفر و جان باختن 4000 میلیارد تومان در کل استان تهران بر اثر سیل اخیر خبر داده است.

به گزارش دانا نیوز، محسن منصوری در جمع خبرنگاران درباره تعداد جان باختگان و میزان خسارات سیل در استان تهران اظهار کرد: در مجموع 44 نفر در فاجعه سیل در استان تهران جان خود را از دست دادند و بیشترین آمار مربوط به امامزاده داوود 23 نفر بوده است. البته این آمار هنوز نامشخص است زیرا در حال بررسی مجدد است که می تواند این آمار را تغییر دهد.

استاندار تهران افزود: 15 نفر در فیروزکوه بر اثر سیل جان خود را از دست دادند و برای همه جان باختگان تسلیت عرض می کنم. روند ارائه خدمات ادامه دارد و کار بازسازی و بهسازی در منطقه آغاز شده است اما در امامزاده داوود اقدامی نداریم. چون کار نجات و نجات و گل جمع آوری به پایان رسیده اما مغازه های زیادی روی رودخانه ساخته شده است. بستر

وی افزود: تمامی مغازه های ساخته شده در بستر رودخانه باید تخریب شود. در این پرونده قوه قضاییه وارد عمل شد و دستور تخریب آن را صادر کرد. بنابراین باید بستر رودخانه به سرعت پاکسازی شود و با ساخت و سازهای غیرمجاز برخورد قانونی شود. در این میان عده ای اراضی دولتی را به عنوان متجاوز تصرف می کنند و عده ای برای جبران خسارت و حتی جابجایی در صورت لزوم مجوز قانونی گرفته اند.

موضوع ساخت و سازهای غیر مجاز در محدوده امامزاده داوود حل می شود

منصوری تاکید کرد: تعهدات هر نهاد ذیربط در خصوص سیلاب باید با رهاسازی بستر رودخانه منطقه دنبال شود. مصمم هستیم ساخت و سازهای غیرمجاز در منطقه امامزاده داود را حل کنیم، اما این کار به روش خودمان انجام می شود، یعنی از انجام اقدامات چکشی برای حل هر چه سریعتر این موضوع خودداری می کنیم. جاده. البته در دربند، درکه و جاجرود نیز موارد مشابهی داریم، اما تجربه نشان می دهد که هر جا ایستاده ایم و قانون را اجرا می کنیم، آسیب در وقوع تصادفات کمتر است. مانند دماوند که کمترین آسیب را در سیل اخیر دیده است، زیرا اخیراً در آنجا با ساخت و سازهای غیرمجاز مواجه شده است.

استاندار تهران در خصوص میزان خسارت این سیل گفت: برآوردهای اولیه نشان می دهد که مجموع خسارت در مناطق مختلف استان تهران از جمله زیرساخت ها، منازل مردم و … حدود 4000 میلیارد تومان است و این رقم از دوره در حال تکمیل ; اما برخی از این آسیب ها فوری هستند و باید هر چه زودتر کار آغاز شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا