استان ها

تصویب برنامه عملیاتی توسعه ۵G در کیش

به گزارش قبرآنلاین از کیش: ناظر و عضو هیئت مدیره سازمان منطقه ای آزاد کیش اپراتور تلفن همراه با بیان اینکه توسعه و استفاده از فناوری های نوین ارتباطی یکی از شاخص ها و اهداف اصلی در راستای اجرای بسترهای لازم برای ایجاد است. این سازمان که یک شهر الکترونیک شرق است، پتانسیل های جام جهانی 2022 قطر را دارد و نقش کیش در این رویداد مهم سازنده و با نیت استفاده حداکثری از آن است. همکاری و قابلیت همکاری سرویس ارتباطی بین سازمان کنترل جزیره کیش، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتورها ایجاد شده است.

عزیزی افزود: با همکاری و تعامل ایجاد شده، زیرساخت های لازم برای افزایش ظرفیت ارتباطی مشتریان تلفن همراه جزیره کیش در حال تهیه، نصب و معرفی به جزیره است.

ناظر و عضو هیئت مدیره اپراتور تلفن همراه کیش برای اولین بار در کشور با حضور در جام جهانی 2022 قطر برای دریافت مجوز موقت فرکانس 5G بر روی باند 3500 مگاهرتز به اپراتورهای ارائه دهنده خدمات ارتباطی شرکت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کیش اقدام کردند. و ساخت 40 سایت 5G در کیش یکی از اقدامات موثر برای افزایش ظرفیت و کیفیت ارتباط مشتریان اپراتورهای تلفن همراه در جزیره است.

سرپرست و عضو هیئت مدیره اپراتور تلفن همراه کیش افزود: کابل فیبر نوری 48 هسته ای تلکیش به طور مستقیم به تجهیزات شرکت ارتباطات زیرساخت در مرکز مخابرات شهدای آنهومش متصل می شود و به توسعه زیرساخت های کشور می افزاید. مرکز پشتیبانی جزیره برای حفظ و تثبیت ارتباطات با سرزمین اصلی، تکمیل نقاط جمع آوری ارتباط شبکه فیبر نوری، تجهیزات و تقویت کننده های ارتباطی نصب شده و جدید در هتل ها و مراکز تجاری ویژه کیش، راه اندازی 40 شبکه ارتباطی 5G در جزیره توسط اپراتورهای تلفن همراه، اعطای سیم‌کارت‌های گردشگری، قراردادهای رومینگ دیتا به اپراتورهای خارجی جیب‌بر مشترک و تقویت پوشش داخلی و خارجی نقاط منتخب از جمله مصوبات شورای راهبردی برای اجرای این موارد توسط اپراتورهای ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی است. قبل از شروع جام جهانی 2022 در قطر.

در سال لازم به ذکر است در راستای تامین نیازهای ارتباطی ثابت و سیار گردشگران و گردشگران در جام جهانی 2022 قطر، شورای راهبری 5G جزیره با حضور نمایندگان شرکت کنترل و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام شد. . اپراتورهای همراه اول، ایرانسل، فناپ و اپراتور سازمان منطقه آزاد کیش تلفن همراه «تل کیش» برگزار کردند.

48

دکمه بازگشت به بالا