اجتماعی

لیست خدمات پلیس +10، انجام 7 خدمت از طریق دفاتر پلیس +10

سوال در مورد وضعیت غیر قانونی خودرو

یکی از خدماتی که دفاتر پلیس +10 ارائه می دهد وضعیت خلافی خودرو است. شما می توانید با مراجعه حضوری به شعب مختلف و یا استفاده از روش های غیرجاری وضعیت خلافی خودرو خود را استعلام کنید. +10 پلیس روش های مختلفی را برای مطالبه و پرداخت خلافی خودرو ابداع کرده است که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می کنیم.

استعلام پیامکی: برای این کار کافی است شماره VN درج شده روی کارت خودرو را به شماره 1101202020 ارسال کنید و پس از ارسال کد، پیامکی مبنی بر مبلغ تخلف و تعداد تخلفات و مهلت ثبت نام دریافت کنید. اصلاح خلافی خودرو در صورت عدم شارژ سیم کارت برای شما پیامک ارسال نمی شود.

سوالات مراجعه به دفاتر پلیس +10: اگر در تهران هستید می توانید به پلیس +10 تهران مراجعه کنید. +10 دفتر در مکان های مختلف دریافت خواهید کرد. برای مثال اگر در جنوب تهران هستید می توانید با مراجعه به پلیس +10 جنوب تهران وضعیت خلافی خودروی خود را به راحتی استعلام کنید.

تمدید یا صدور گواهینامه

صدور مجوز و تمدید از جمله خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 است. قبولی در آزمون های عملی و تئوری برای اخذ گواهینامه رانندگی الزامی است. همچنین در صورت منقضی شدن گواهینامه می توانید از طریق دفاتر پلیس +10 گواهینامه خود را پیگیری و تمدید کنید.

چگونه از وضعیت گواهینامه خود مطلع شویم؟

با ارسال شماره 1 به سامانه 1100 می توانید وضعیت گواهی را بررسی کنید. با ارسال شماره 1 به سامانه مذکور سرویس پلیس +10 راه اندازی می شود. در صورتی که قبلا از خدمات ارائه شده در این سامانه استفاده کرده اید، پیامی دریافت می کنید که از شما می خواهد صحت اطلاعات را تایید کنید و می توانید با ارسال عدد 0 این کار را انجام دهید.

به این ترتیب می توانید از وضعیت گواهینامه خود مطلع شوید. خدمات این سامانه محدود به مجوز نیست و می توانید از آن برای دریافت خدمات پلیسی مانند کارت خودرو، گواهی سوء پیشینه و موارد دیگر استفاده کنید. هزینه استفاده از این سامانه به ازای هر پیامک 100 تومان می باشد.

صدور کارت سوخت

اگر قصد ثبت نام کارت سوخت و دریافت سهمیه سوخت را دارید باید به این دفاتر مراجعه کنید. برای بازیابی و پیگیری کارت سوخت از طریق پلیس +10 ادامه دهید. خیلی ها هستند که نمی دانند برای دریافت کارت سوخت خود به کدام اداره مراجعه کنند. برای دریافت کارت سوخت کافیست به دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید.

بدیهی است مالکانی که اطلاعات خود را در سامانه دولت همراه ثبت کرده و در تماس های قبلی شماره حساب کارت اعتباری خود را ارائه کرده اند، نیازی به ثبت نام مجدد کارت سوخت از طریق کلانتری ندارند و بر اساس کارت سوخت آنها صادر می شود. بر اساس اطلاعات دریافتی و از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی تحویل خواهد شد.

صدور گواهی پروانه کسب

لیست خدمات پلیس +10 انجام 7 خدمت در دفاتر پلیس +10

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 صدور مجوز کسب و کار است. جواز کسب، مجوز مهمی است که صاحبان مشاغل باید آن را دریافت کنند.

اگر جواز کسب ندارید، این فرصت وجود دارد که کسب و کار خود را محدود کنید، مشکلات قانونی ایجاد کنید و محل کسب خود را تا زمانی که گواهی جواز کسب دریافت کنید تعطیل کنید. بنابراین، اگر قصد راه اندازی کسب و کار را دارید، توصیه می شود گواهی مجوز کسب و کار دریافت کنید.

یکی از خدمات پلیس +10 صدور گواهینامه می باشد که با مراجعه به نزدیکترین اداره پلیس می توانید آن را پیگیری کنید.

صدور گواهینامه بدون سابقه بد

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 گواهی عدم سوءپیشینه است و متقاضیان می توانند با مراجعه به کلیه مراکز پلیس +10 برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اقدام کنند. برای دریافت این گواهی به مدارک زیر نیاز دارید:

  • عکس سه در چهار: بهتر است عکس جدیدی درج کنید. عکس باید رنگی، تمام رخ، بدون عینک و زمینه سفید باشد. آداب اسلامی برای خانم ها باید رعایت شود و عکس بدون آرایش باشد.
  • حدود 50 هزار تومان هزینه گواهی بد سابقه و 15 هزار تومان در صورت درخواست نسخه دوم و سوم به مبلغ قبلی اضافه می شود. پرداخت باید از طریق دستگاه کارتخوان اداری انجام شود.
  • دریافت و تکمیل نامه پذیرش از محل درخواست ثبت پاک یا تکمیل پرسشنامه ثبت پاک
  • ارائه اصل کارت ملی، شناسنامه و کپی آنها
  • آدرس و کد پستی صحیح محل سکونت را ارائه دهید

توجه: در صورت تمایل به دریافت گواهی عدم سوء پیشینه در هر سفارت یا دفتری در خارج از کشور، باید پاسپورت خود و کپی صفحه اول را به همراه مدارک ذکر شده ارائه دهید.

سرویس اجباری

لیست خدمات پلیس +10 انجام 7 خدمت در دفاتر پلیس +10

یکی از مهمترین قوانین ایران، خدمت سربازی برای تمامی مردان بالای 18 سال است. برای تعیین تکلیف خود در مورد خدمت سربازی: +10 باید به پلیس مراجعه کنید. می توانید به دفاتر پلیس مراجعه کرده و از خدمات ارائه شده توسط این دفاتر استفاده کنید.

در میان خدمات سربازی پلیس +10 امکان پیگیری معافیت های سربازی برای افراد مختلف مانند معافیت سربازی وجود دارد.

صدور و تمدید گذرنامه

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، نیاز به ویزا یا پاسپورت دارید، خدمات مربوطه توسط پلیس +10 به مردم ارائه می شود. برای دریافت پاسپورت باید مدارک زیر را ارائه دهید:

  • اصل شناسنامه و کارت ملی
  • عکس بیومتریک بدون کلاه، کراوات، عینک، آرایش و غیره.
  • صدور کارت شناسایی عکس دار برای افراد بالای 15 سال
  • صدور دفترچه بیمه و گواهی اشتغال به کار برای افراد بالای 18 سال
  • کودکان زیر 6 سال باید در کلانتری +10 حضور داشته باشند.

ارائه بیمه حوادث برای مسافران خارجی

یکی دیگر از خدمات ارائه شده توسط پلیس +10 بیمه حوادث برای مسافران خارجی است که در تمام مراکز پلیس +10 قابل انجام است.

لیست خدمات پلیس +10 در این مقاله آورده شده است. لازم به ذکر است برخی از خدمات آگهی شده مانند استعلام خلافی خودرو به صورت حضوری ارائه می شود و نیازی به مراجعه فیزیکی به دفاتر نیست.

دکمه بازگشت به بالا