حوادث

ماجرای پدری در برازجان که قصد کشتن نوزاد خود را داشت

دانا نیوز/ بوشر روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان در ویدئویی که در فضای مجازی منتشر شده است، درباره پدر بیگانگان غیرمجاز که قصد کشتن نوزاد را در برازجان داشت، توضیحاتی ارائه کرد.

روز گذشته یک بیگانه غیرمجاز که در بیمارستان گنجی برازجان به دنیا آمده بود، اصرار داشت که مادر و نوزاد در روز زایمان مرخص شوند که خوب نبود.

بر این اساس ناظر شیفت شب بیمارستان گنجی به این تبعه افغانستانی راهنمایی کرد که بر اساس بخشنامه وزارت بهداشت، مادران و نوزادان تا 24 ساعت پس از زایمان حتی در صورت نداشتن مشکل بهداشتی تحت مراقبت قرار گیرند. آنها باید بروند و این مادر و فرزند صبح روز بعد (پنجشنبه) پس از واکسیناسیون کودک و بررسی وضعیت مادر مرخص می شوند.

سرپرست شیفت شب از وی خواست برای تکمیل مراحل اداری برای آزادی همسر و فرزندش به دلیل نداشتن مدرک شناسایی و تکمیل هزینه زایمان به مددکار اجتماعی مراجعه کند. با دستور رئیس بیمارستان با تخفیف یا رایگان محاسبه می شود.

این شهروند افغانستانی علیرغم توضیحات فوق به مددکار اجتماعی مراجعه نکرد و توضیحات سرپرست مبنی بر بستری شدن کودک به دلیل وضعیت نابسامان جسمانی کودک را نپذیرفت و شروع به تهدید، سر و صدا و مشاجره کرد.

در بیانیه فوق ذکر این نکته حائز اهمیت است که هزینه مالی زایمان دلیل عدم توافق با خروج نوزاد نبوده و مجموعه بیمارستان های استان بوشهر به ویژه بیمارستان شهید گنجی همواره حمایت و مساعدت لازم را انجام می دهند. . کمک به بیماران خارجی در چنین مواردی.

در پایان لازم به ذکر است که کارکنان بیمارستان برای جلوگیری از هرگونه خطر احتمالی با ترخیص زودهنگام مادر و فرزند این شهروند افغانستانی موافقت کردند.

در کنار این، فیلم منتشر شده در شبکه های اجتماعی نشانی از تلاش و حمایت نیروهای پزشکی برای تثبیت این شهروند افغانستانی ندارد.
خدا را شکر این مادر و فرزند مراقبت های بهداشتی و درمانی لازم را دریافت کردند و به سلامت از بیمارستان خارج شدند.

به گزارش دانا نیوز و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، بر اساس مصوبه دولت حتی در صورت نداشتن بیمه نامه مادر باردار، کلیه هزینه های خدمات بارداری و زایمان و همچنین ترخیص او و فرزندش از بیمارستان رایگان است و سن مادر شیرده تا دو سال و کودک تا 5 سال سن خواهد بود بیمه رایگان.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا