اجتماعی

دارویار افزایش قیمتی را به مردم تحمیل نمی کند

بندپی در گفتگو با دانا نیوز:

دارویر قیمت مردم را افزایش نمی دهد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به مزایای طرح دارو گفت: در طرح دروار هزینه داروهای تحت پوشش بیمه ها به مردم تحمیل نمی شود، اما از قاچاق دارو جلوگیری می کند.

محمدعلی محسنی بندپی نماینده نوشهر و چالوس در شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی دانا نیوز با اشاره به اجرای طرح داروور توسط وزارت بهداشت گفت: تحت پوشش بیمه هستند، اضافه ای ندارند. هزینه می کند و به مردم تحمیل نمی شود.

با بیان اینکه داروار برای تولیدکنندگان، فروشندگان و داروخانه ها و همچنین مردم مزایایی دارد، مابه التفاوت قیمت دارو را بیمه گر پرداخت می کند نه مردم.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دارو طرح خوبی است، گفت: هدف از اجرای این طرح کاهش بار مالی مردم و بیماران است تا بتوانند دارو بخرند و امیدواریم به خوبی اجرا شود.

محسنی بندپی پیشگیری از قاچاق مواد مخدر را از دیگر مزایای این طرح دانست، قیمت دارو با اجرای این طرح تقریباً برابر با کشورهای همسایه خواهد بود، بنابراین دیگر مواد مخدر قاچاق نخواهد شد.

از دولت و وزارت بهداشت انتظار داریم برای اجرای این طرح و تامین توان مالی برای تحقق اهداف طرح اقدام سریعی انجام دهند.

عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: شورای اسلامی، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس بر روند اجرا نظارت کرده و نقاط ضعف را بررسی کرده و برای رفع مشکلات پیش آمده اقدام خواهند کرد.

به گفته محسنی بندپی، تفاوت قیمت داروها قبل و بعد از برداشت پول انتخابی با افزایش قیمت داروها، دولت دستور فروش قیمت کالاهای اساسی از جمله دارو را صادر کرد. نباید افزایش یابد و قیمت آن مطابق شهریور 1400 باشد

وی افزود: در این زمینه نباید قیمت دارو افزایش یابد و مردم 1400 به عنوان شهریور پرداخت کنند.

به گفته یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با توجه به افزایش قیمت داروها، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در این خصوص با حضور مقامات مختلف از جمله روسای وزارتخانه تشکیل جلسه داد. از سلامت و مردم پیشنهاداتی برای افزایش مبلغ پرداختی دارو داده شده است. پیدا نشدند

محسنی بندپی گفت: به عنوان مثال اگر دارویی 100 هزار تومان خریداری شود و بیمه 70 درصد و مردم فقط 30 درصد پرداخت کنند، در زمان اجرای طرح دارو، باید سهم بیمار از 30 درصد به 10 درصد کاهش یابد. در واقع به 5 درصد می رسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا