اجتماعی

گول نخورید؛ سرماخوردگی یعنی کرونا

دکتر محمدمهدی زرگان عصر امروز (یکشنبه 18 مرداد 93) در گفت و گو با خبرنگاران گفت: متاسفانه تعداد بیمارستان های در حال درمان گلستان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا به 344 نفر افزایش یافته است که از این تعداد 48 نفر در بیمارستان های استان بستری هستند. بخش مراقبت های ویژه . . 24 نفر در بیمارستان های گلستان بستری هستند. دستگاه های تنفس مصنوعی وصل شده و تعداد شهرهای قرمز نسبت به هفته گذشته افزایش یافته و در حال حاضر 10 شهر استان گلستان در کرونا قرمز قرار دارند.

استانداری گلستان با اعلام اینکه جلسه اضطراری دیروز در ستاد کرونا برگزار شد، گفت: در این جلسه مراسم تشییع حسینی در شهرهای قرمز، زرد و نارنجی برگزار شد. الشهدا در شهرهای سرخ اعلام شده است، ظرفیت 30 درصد، در شهرهای نارنجی 50 درصد و در شهرهای زرد 70 درصد است.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه طبق مجوز ستاد کرونا حداکثر زمان تشییع پیکر حسینی 60 دقیقه است. ماسک.

به گفته زرگران، از زمان شیوع ویروس کرونا، هیئات مذهبی و مساجد حداکثر حمایت و همکاری را با کادر پزشکی داشته اند.

وی با بیان اینکه افراد باید هرگونه علائم آنفولانزا را نشانه ابتلا به کرونا بدانند، یادآور شد: به یاد داشته باشید که فصل سردی نیست که در پاییز و تابستان سرماخوردگی را تجربه کنید، خوشبختانه درگیری ریه در نوع جدید کرونا کمتر و بیشتر است. دستگاه تنفسی فوقانی را درگیر می کند.

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افرادی که از آخرین واکسیناسیون بالای 6 ماه گذشته اند خواست تا دوز یادآوری مصرف کنند و تاکید کرد: زیرگروه جدید کرونا ممکن است به صورت علائم سرماخوردگی ظاهر شود و با علائم گوارشی همراه باشد. اما در حال حاضر علائم سرماخوردگی در این شیوع، کرونا است، یعنی شما ویروس دارید.

زرگران کرونا را نوعی ویروس ایمنی دانست و گفت: تزریق واکسن کرونا مصونیت دائمی ایجاد نمی‌کند، بنابراین تاکید می‌کنم هر 6 ماه یکبار مصرف مجدد آن انجام شود.

من باید بگویم؛ در حال حاضر آگ کلا، بندرگز، بندرترکمان، علی آبادکتول، کردکوی، کلاه، گالیکش، گرگان، گمیشان و مینودشت در استان سرخ کرونا قرار دارند. نارنجی و رامیان در وضعیت کرونای زرد قرار دارند.

4747

دکمه بازگشت به بالا