اجتماعی

ضرغامی: سیل به بناهای تاریخی یزد خسارت زده است

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره وقوع سیل در برخی استان ها از جمله یزد گفت: متاسفانه سیل اخیر خساراتی به بار آورد.

به گزارش دانا نیوز، پس از انتشار تصاویر و اخباری مبنی بر تخریب منسوجات و برخی بناهای تاریخی در استان یزد، عزت الله ضرغامی در توییتر خود نوشت: متاسفانه سیل اخیر خساراتی به بار آورده است. همکاران ما در اداره کل میراث یزد فعالانه اقدامات لازم را انجام می دهند.

نماینده ویژه خود را برای بررسی بیشتر و هماهنگی ادارات وزارتخانه به یزد فرستادم.

مراقبت از ساکنان، گردشگران مستقر، جاذبه های گردشگری و بافت های تاریخی در دستور کار است.

ضرغامی: سیل به آثار تاریخی یزد آسیب زد.

به گزارش دانا نیوز، در بیانیه وزیر کشور، تاکنون 18 استان شامل سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، کرمان، هرمزگان، قم، سمنان، مازندران، یزد، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، گلستان، اصفهان، بوشهر. ، کهگیلویه و بویر احمد، چرمحل، بختیاری و مرکزی درگیر سیل شدند.

اگرچه وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هنوز از میزان خسارت به آثار تاریخی و گردشگران این استان ها گزارشی نداده است، اما بر اثر بارندگی شدید روز جمعه در شهر یزد به یک بنای تاریخی آسیب وارد شد. 16 مرداد … همچنین تصاویر اختصاصی به خانه تاریخی «رزاقیان» تفت منتشر کرد که از تخریب های ناشی از سیل اخیر خبر می دهد. اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان یزد نیز از ساکنان اماکن تاریخی خواست با ادامه بارندگی منازل خود را تخلیه کنند. یزد شنبه ها تعطیل است.

بر اساس گزارش های اولیه، در سیل اخیر سیستان و بلچستان، دیوار برج سربز در ضلع شمالی، سقف طبقه دوم موزه چابهار و دیوار قسمت غربی و فضای داخلی کاخ نیکشهر. . آنها صدمه دیده اند.

امامزاده داود، یکی از اماکن بزرگ زیارتی استان تهران، نزدیک به پایتخت، به شدت آسیب دیده است، اما مسئولان میراث فرهنگی و گردشگری هنوز از میزان خسارت گزارشی منتشر نکرده اند. بنای تاریخی..

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا