اجتماعی

اپراتور پایش هوشمند اعلام حریق ساختمان رونمایی شد

اپراتور کنترل هوشمند اعلام حریق ساختمان با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان فوای شهرداری تهران، مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران و شرکت ساختمانی پلاسکو رونمایی شد.

به گزارش دانا نیوز، مهدی گینگی، رئیس هیئت مدیره شرکت ارتباطات مبین نت، با اشاره به حرکت شش ماهه راه اندازی اولین پروژه عملیاتی اینترنت اشیا در کشور، مهمترین دغدغه در راه اندازی هوشمند است. اپراتور کنترل اعلام حریق زمان اعلام حریق را کوتاه می کند و آن را دقیق تر می کند، جایی که فرد آتش را شروع کرده است، حتی در مواقعی که فضا وجود ندارد، می توان آن را به موقع و با حداقل عواقب اعلام کرد.

قینقی همچنین اعلام کرد: اپراتور هوشمند کنترل حریق در اولین برج ماهواره، ساختمان پلاسکو و دو ساختمان مبینت دستگاه های اعلام حریق نصب کرده است.

احمد صادقی رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای اسلامی شهر تهران نیز با قدردانی از سازمان فاوا، سازمان آتش نشانی و بخش خصوصی گفت: تهران اولین شهری است که وارد این عرصه شده است. اما اکنون در حوزه هوشمندسازی با عقب ماندگی عظیمی مواجه هستیم و با نخبگان و توانمندی های لازم نیازمند به تعالی در حوزه فناوری اطلاعات هستیم.

وی با تاکید بر اینکه حوزه اطلاعاتی در شهر تهران باید به شش نفر، زندگی، دولت، حمل و نقل، اقتصاد و محیط زیست توجه کند، تاکید کرد: الزامات اطلاعاتی نباید به گزارش حوادث آتش سوزی محدود شود. ; همچنین باید در قسمت هشدار سیل و زلزله فعال شود.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهر هوشمند نیاز به زیرساخت دارد افزود: یکی از مهم ترین نیازهای شهر هوشمند دسترسی به اطلاعات است که امیدواریم مدیریت جدید شهر تهران از اطلاعات استفاده کند. شهر هوشمند تهران، حفظ حریم خصوصی مردم و ایجاد پل ارتباطی بین دستگاه ها و فراهم کردن زیرساخت ها برای نظارت بر محیط شهری.

در ادامه هادی محارنیا رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران با ابراز خرسندی از راه اندازی اپراتور نظارت هوشمند آتش نشانی گفت: تمامی دستگاه های شهرداری بنا به دستور شهردار تهران. آنها موظف به پیاده سازی فناوری ها و فناوری های اطلاعاتی، اطلاعاتی و ارتباطی از جمله سازمان فاوا هستند. نوسازی در رأس مدیریت شهری قرار دارد و در این راستا سازمان فاوا شهرداری تهران سیاست، طرح معماری و فناوری مورد نیاز را تدوین و تصویب کرده است. برای پیاده سازی ابعاد شهر هوشمند با سرعت بالا.

اپراتور هوشمند اعلام حریق ساختمان اعلام شد

رئیس سازمان فوای شهرداری تهران افزود: سازمان فوای شهرداری تهران یک نهاد حاکمیتی، قانونگذار و برنامه ساز است اما برای اجرای پروژه های هوشمند در شهر نیازمند اکوسیستم فناوری در کشور هستیم و به دنبال حل مدیریت شهری هستیم. ، فرصت های سرمایه گذاری شهری در عصر جدید است.

محارنیا اعلام کرد: اخیرا در همایش فرصت های سرمایه گذاری شهرستان طرح کنترل هوشمند حریق را معرفی کردیم که یکی از پروژه های موفق سرمایه گذاری بخش خصوصی است که سه ضلع مثلث فاوا مانند اداره سیاست گذاری و کنترل از آن حمایت می کنند. ، آتش. وزارت به عنوان اپراتور و مبینت به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی مثمر ثمر بوده است.

از نظر جذب بخش خصوصی و پیوند آن با اکوسیستم فناوری، برنامه تنها جذب اپراتور نیست، بلکه علاوه بر پوشش سرمایه گذاری، در زمینه پوشش جذب فناوری با شرکت های متوسط ​​و کوچک نیز همکاری خواهیم داشت.

رئیس سازمان فاوا شهرداری تهران که مانیتورینگ هوشمند اعلام حریق ساختمان را انجام می دهد، اولین پروژه اجرایی شهر هوشمند در ایران را توضیح داد و افزود: در زمینه استفاده از اینترنت اشیا در حال تجربه هستیم. تاخیر، که در آن. ما می خواهیم فرصت های زیادی را برای این بخش در شهر ارتقا دهیم، ما خصوصی ارائه می دهیم.

در ادامه این برنامه قدرت الله محمد مدیرعامل شرکت خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری تهران در مراسم راه اندازی اپراتور مانیتورینگ هوشمند برای کاهش زمان حضور اعلام حریق ساختمان و نجات اتاق عمل گفت: ما سطح بر اساس ثانیه است و با حذف شرایط انسانی، قطعا سرعت عملیات در اعلام و اعلان حریق افزایش می یابد.

محمدی بر اهمیت راه اندازی اپراتور کنترل هوشمند برای ساخت سیستم اعلام حریق در بازار تهران تاکید کرد و گفت: داشتن اطلاعات به روز از حریق، نقشه ها و نقشه های معماری در دست این امکان را به تیم عملیات می دهد تا بدانند چه تجهیزاتی مورد نیاز است. و چه چیزی کار می کند. کارایی را افزایش می دهد.

حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در خصوص اپراتور نظارت هوشمند اعلام حریق ساختمان گفت: شرکت خصوصی ارائه دهنده خدمات این خدمات توسط الف به مردم ارائه می شود. برای اینکه با قیمت های مناسب از آنها استقبال خوبی شود، خدمات آنها محدود به روز اول نباشد و با کیفیت و تداوم ارائه شود.

معاون شهردار تهران همچنین خاطرنشان کرد: اپراتور کنترل هوشمند اعلام حریق ساختمان باید با گستره وسیعی در سطح شهر تهران توزیع شود و کاربرد و کاربرد همه ساختمان ها و مناطق شهری را شامل شود.

مهدی بابایی، رئیس کمیته امنیت و پیشگیری از بحران شورای شهر تهران نیز با اعلام اینکه امنیت و پیشگیری باید در اولویت سازمان آتش نشانی باشد، توضیح داد: در حال حاضر 4 درصد از بودجه شهرداری تهران به سازمان آتش نشانی اختصاص دارد. . که بیشتر آنها در حوزه عملیات هستند تجهیزات و توسعه سایت می باشد که باید در روش پدافندی مورد استفاده قرار گیرد.

بابایی همچنین اعلام کرد: پیرو مصوبه شورای اسلامی شهر تهران در خصوص ایجاد و توسعه مانیتورینگ هوشمند حریق، توسعه سامانه هوشمند در ساختمان های شهرداری تهران باید در اولویت اول قرار گیرد.

اپراتور هوشمند اعلام حریق ساختمان اعلام شد

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز راه اندازی اپراتور کنترل هوشمند برای ساخت اعلام حریق را به سازمان فاوا شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و شرکت مبین نت تبریک گفت و افزود: بازار تهران مشکلات زیادی در زمینه دارد. مورد اضطراری.” به دلیل ازدحام، پیچیدگی و شلوغی مشکلات زیادی از جمله دسترسی ایجاد می کند، بنابراین هر شب کف بازار را با مقوای 25 سانتی متری می پوشانند که خطرناک است.
چمران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای آتش نشان کشور و به ویژه شهرداران حادثه پلاسکو گفت: اعلام استفاده از اپراتور هوشمند کنترل حریق ابتدا در ساختمان های بزرگ و سپس در منازل باشد.

در این مراسم از کارشناسان سازمان فاوی شهرداری تهران مهدی محبوبی و حامیان پیمان در کمیته مشترک راه اندازی اپراتور هوشمند کنترل حریق تقدیر و مجوز بهره برداری به شرکت مبینت داده شد.
به گزارش خبرنگار سایت شهر، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با همکاری شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، مناقصه برقراری اعلام حریق هوشمند با هدف مدیریت حریق را راه اندازی کرده است. اپراتور مانیتورینگ در مهرماه 1400 و پس از بررسی مدارک ارسالی، شرکت مبینت به عنوان مجری این طرح انتخاب شد. به این ترتیب با همکاری سه جانبه سازمان فاوی شهرداری تهران، سازمان آتش نشانی و شرکت ارتباطات مبینت، اپراتور هشدار (کنترل هوشمند حریق ساختمان های تهران) مجوز شروع به کار گرفته شد و این پروژه به عنوان یکی از غول ها آغاز شد. نمایشی از نحوه اجرای پروژه های اینترنت اشیا و اعلام حریق در کشور با حضور آتش نشانان در پلاسکو.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا