حوادث

برخی سوانح طبیعی و بحران‌ها پیامد تغییرات اقلیمی است

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان بر اهمیت توانمندسازی جوانان، داوطلبان و امدادگران در زمینه تغییرات اقلیمی تاکید کرد.

به گزارش دانا نیوز، پیرحوسن کولیوند در دیدار با جوانان و نخبگان در خصوص اثرات تغییر اقلیم و پیامدهای آن، توانمندسازی جوانان، داوطلبان و امدادگران در حوزه تغییرات اقلیمی را مهم دانست و باید به یک سمت برویم تا اهمیت آن را نهادینه کنیم. مردم.

وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر توجه خود را به حفاظت از محیط زیست آغاز کرده است، تصریح کرد: در این راستا تصمیم بر این شد که ساختمان صلح و ساختمان احیا به صورت پایلوت به عنوان «ساختمان های پاک» ادامه یابد. احترام به محیط زیست بسیار مهم است.

رئیس جمعیت هلال حمر ادامه داد: تغییر اقلیم راهکار مناسبی برای ساماندهی نیروهای شبکه بوم شناسی جوانان است که در این راستا می توان از پتانسیل کانون های دانشجویی نیز استفاده کرد.

کولیوند گفت: ارزیابی دقیق آسیب های ناشی از تغییرات اقلیمی و مقابله با پیامدهای آن باید در کوتاه مدت در دستور کار قرار گیرد. امروز نیاز به همکاری نهادی در این زمینه وجود دارد چرا که موضوع فوری است و خود می تواند به کشور آسیب برساند. جمعیت هلال احمر با تمام ظرفیت در حال فعالیت است و آمادگی حضور فعال در این بخش را دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص پیامدهای تغییر اقلیم در کشور گفت: امروزه مهاجرت، از بین رفتن منابع آبی، آسیب به کار و محصولات کشاورزی، وقوع بلایای طبیعی و بحران تنها بخشی از پیامدهای تغییر اقلیم است. . تغییر ممکن است اثراتی داشته باشد در جنوب کشور به وضوح مشاهده می شود. مفاهیمی که نشان می دهد ما باید از امروز به طور جدی اقدام کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در این نشست جوانان، داوطلبان و دانش پژوهان اعضای جمعیت هلال احمر به ارائه راهکارهایی برای حل معضل تغییرات اقلیمی پرداختند و تصمیماتی برای ادامه این روند اتخاذ شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا