استان ها

«چهارشنبه‌های امام رضایی» در اصفهان برگزار می‌شود/آزادی ۲۱۲ زندانی از قفس زندان

به گزارش دانا نیوز از اصفهان، حجت الاسلام جعفری گفت: پیامبر(ص) به نزول آیات سوره عنکبات اشاره کرد و خطاب به اصحاب خود فرمود: «خداوند قصد دارد امت مرا بیازماید و عده ای بیایند. به این امتحان افتخار می‌کنند و احتمالاً عده‌ای مردود می‌شوند.» و سابقه دارند و در آخرین دوره سخت‌ترین زمان این آزمایش‌ها از جمله مال برای دفاع از دین.

وی با اشاره به خدمات و تلاش های خیرین استان گفت: با توجه به فعالیت گسترده موسسات خیریه در زندان های استان در مقاطع و مناسبت های مختلف، موسسات خیریه باعث شده تعداد زیادی از زندانیان آزاد شوند. بدون رضایت آنها مجرمان وارد می شوند.

امسال 340 زندانی مظنون به جرایم عمدی آزاد شدند.

استاندار اصفهان ادامه داد: امسال در ماجرای آزادی زندانیان جرایم عمد و غیرعمد در ستاد کل کشور، نیکوکاران با 60 میلیارد تومان و بعد از ماه مبارک مقدمات آزادی 340 زندانی را فراهم کردند. رمضان با برپایی چهارشنبه های امام رضایی هر هفته و کمک به خانواده ها در موسسه خیریه امام موسی کاظم (ع) میدان آزادی را دنبال می کند.

وی در ادامه سخنان خود از حضور جدید جوانان خیر در زندان ها تقدیر کرد. چهارشنبه امام رضایی در زمینه آزادی، درمان، تحصیل، تامین جهیزیه، رهن و اجاره، اعزام خانواده زندانیان به مشهد مقدس و همچنین تجهیز زندانها به وسایل گرمایشی و سرمایشی سهم بسزایی داشته است که جای تقدیر دارد.

رئیس شورای قضایی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اقدامات مهم کمیسیون عفو ​​دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: با بررسی و پیشنهاد اعضای کمیسیون عفو ​​عمومی و تلاش های دادستان محترم در مجموع 212 زندانی که دارای سوابق کیفری از جمله جرائم جزئی و یا حداکثر چهار ماه حبس خواهند بود و به دلیل میلاد امام موسی کاظم (ع) در زندان های کشور تفکیک شده اند.

وی گفت: البته همانطور که قبلاً بارها اعلام کرده ایمسابقه چنین تصمیمات و اقدامات دوستانه ای شامل مجرمان خطرناک و حرفه ای نمی شود.

48

دکمه بازگشت به بالا