بین الملل

بشار اسد: اتحادیه عرب، آیینه اوضاع کشورهای عربی است

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، «رامتان لامارا» وزیر امور خارجه الجزایر که در دمشق به سر می برد، بعدازظهر امروز دوشنبه با بشار اسد رئیس جمهور سوریه دیدار کرد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد، تقویت روابط برادرانه بین سوریه و الجزایر بر اساس اصول و ارزش های مشترک است و منافع و نیازهای دو طرف از موضوعات اصلی این دیدار است.

لماماریه با ارسال پیامی از سوی عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر به اسد، محتوای این پیام تقویت روابط دوجانبه، ادامه رایزنی و هماهنگی طرفین در خصوص مشکلات منطقه و آماده سازی اجلاس سران کشورهای عربی در الجزایر است.

اسد از مردم و دولت الجزایر تمجید کرد: مردم سوریه مواضع الجزایر در جنگ علیه سوریه را فراموش نمی کنند و همیشه به یاد خواهند داشت که الجزایر کشوری برادر است که اصول و عربیت خود را حفظ می کند.

آنها با تاکید بر اینکه سوریه به دنبال افق جدیدی برای همکاری با الجزایر است، خاطرنشان کردند: اتحادیه عرب آینه ای از وضعیت عربی است. آنچه برای سوریه اهمیت دارد، محتوا و نتیجه جنبش مشترک عربی است.

لمامره همچنین گفت: سوریه بخش مهمی در میان کشورهای عربی و یکی از اعضای مؤسس اتحادیه عرب است. جهان عرب سوریه را می خواهد و این برعکس نیست. الجزایر نیز از سوریه حمایت می کند.

آنها تاکید کردند که الجزایر خواهان توسعه روابط خود با سوریه است و امیدوار است که فرصتی برای نشست های کمیسیون مشترک سوریه و الجزایر فراهم شود.

رئیس جمهور سوریه پیش از این درباره اجلاس الجزایر صحبت کرده است، شاید اهمیت این اجلاس در این باشد که در الجزایر برگزار می شود. درسته؛ زیرا رابطه سوریه با الجزایر در هر صورت یک رابطه ثابت است – از زمان استقلال این کشور از فرانسه تا امروز.

با اشاره به اینکه رابطه قوی بین دو کشور وجود دارد، اگر جدای از نشست الجزایر درباره اتحادیه عرب صحبت کنیم، موضوع بازگشت یا عدم بازگشت سوریه نیست. کلمه بازگشت اشتباه است زیرا سوریه هنوز در اتحادیه عرب است. این تعلیق عضویت است نه خروج، مشکل این است که اتحادیه عرب در آینده چه خواهد کرد، سوریه یا نه (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا