حوادث

سرقت ارز در پوشش مامور / زورگیر موتورسوار بازداشت شد

فرمانده انتظامی شهرستان ری جنوب تهران از دستگیری یک سارق، دو سارق مغازه و یک مامور مخفی خبر داد.

به گزارش دانا نیوز، سرهنگ دوستعلی جلیلیان. فرمانده انتظامی ویژه ری در خصوص برخی ماموریت های خود در روزهای اخیر گفت: چندی پیش گزارشی مبنی بر وقوع سرقت توسط موتورسوار در حوالی روستای گلحصار به ماموران کلانتری حضرت عبدالعظیم مسجد(ع) گزارش شد. و در تحقیقات انجام شده مشخص شد متهم با تهدید به سرقت اموال مفقودی شامل سلاح سرد، گردنبند طلا، تلفن همراه و ساعت مچی اقدام به فرار کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ری با تاکید بر اینکه تحقیقات در این زمینه در دستور کار ماموران انتظامی حضرت عبدالعظیم (علیه السلام) قرار گرفت، گفت: تحقیقات میدانی توسط ماموران پلیس انجام شد و گفتند مخفیگاه و هویت و محل سارق مشخص شد. . شناسایی شده است. در ادامه ماموران با هماهنگی قضایی به مخفیگاه متهم اعزام و بلافاصله وی را دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

جلیلیان گفت: از مخفیگاه متهم چندین اقلام مسروقه کشف شد و متهم به جرم خود اعتراف کرد. در این رابطه پرونده ای تشکیل و این فرد برای ادامه پرونده جنایی روانه دادسرا شد.

سارقان کلیپ سرقت منتشر شده در شهرستان رایا دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری خاطرنشان کرد: چند سارق که از مغازه های باکرشهر و شهرستان ری سرقت می کردند دستگیر شدند. دستور کار تیم عملیات کلانتری باقرشهر: تحقیقات ماموران با شناسایی سارقان و دستگیری آنها آغاز شد. ماموران همچنین به بررسی سرنخ ها پرداختند و دو سارق باتجربه که در این سرقت شرکت داشتند را شناسایی کردند.

جلیلیان با بیان اینکه محل اختفای این افراد کشف و اقدامات قضایی برای دستگیری آنها اتخاذ شده است، گفت: این افراد با تشکیل پلیس بازداشت و به مقر انتظامی منتقل شدند. همچنین در بازرسی از مخفیگاه این افراد مقادیری اموال غارت شده از قبیل کپسول اکسیژن، مته، دستگاه هوا برش، حدود 60 عدد پیچ، دستگاه جوش، حدود 30 کیلو سیم برق، 11 کلید خودرو کشف و با خود برده شد.

رئیس پلیس آگاهی شهرستان ری گفت: متهمان در تحقیقات انجام شده به چهار فقره سرقت از مغازه های باکرشهر و ری شهر دست زدند و مال باخته شناسایی و اموال مکشوفه در اختیار مال باختگان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان ری در پایان گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

دستگیری یک مامور دروغین در ری

وی از دستگیری سارقی که به نیابت از ماموران یک نهاد نظامی اقدام به سرقت ارز از اتباع کشوری دیگر کرده بود، خبر داد. جلیلیان در این خصوص گفت: در پی پرونده صرافی به سرقت رفته از زائران سایر کشورها با تظاهر به افسر نظامی در منطقه حاج عبدالعظیم(ع)، رسیدگی به موضوع بلافاصله در دستور کار قرار گرفت. تیم عملیات کلانتری 172 حضرت عبدالعظیم(ع) و عوامل آن با انجام اقدامات ویژه و رصد دوربین های مداربسته معبد، ویژگی های ظاهری سارق کشف و در اختیار تیم های امنیتی نامحسوس قرار گرفت.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان ری، پس از بازدید از مناطق جرم خیز و مسیرهای سارق، روز گذشته سارق را در حال صحبت با فرد خارجی مشاهده کردند که بلافاصله ماموران در محل حاضر و وی را دستگیر کردند. در ادامه تحقیقات در کلانتری دو میلیارد و 500 میلیون ریال پول از متهم کشف و متهم به سرقت آن اعتراف کرد. تحقیقات پلیس برای مشخص شدن جزئیات این پرونده ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا