اجتماعی

در زمینه حجاب و عفاف نباید شکاف اجتناعی ایجاد شود

دانا نیوز/ همدان نماینده ولی فقیه و امام جمعه همدان گفت: در دنیای امروز برخی از لباس های نامناسب در جامعه ما برای دختران «طبقه» محسوب می شود. باید مواظب باشیم که در حوزه حجاب و نظافت شکاف اجتماعی ایجاد نکنیم. حجاب باید یک ارزش اجتماعی باشد زیرا جوانان به ارزش جامعه می انجامند.

به گزارش دانا نیوز، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانیمتقی روز پنجشنبه 9 تیرماه در گردهمایی فرهنگیان استان همدان با حضور «محمد مهدی اسماعیلی» وزیر فرهنگ و اسلام، استاندار همدان برگزار شد. با بیان اینکه حوزه فرهنگی همدان بسیار ضعیف است، نمایندگان و مسئولان، گفتیم شورای فرهنگی مردمی باید تغییر کند و قوانین و مقررات تغییر کند. بذار درست بشه

پیشنهاد من در ساختار شورای فرهنگی این است که اگر می خواهیم انسجام فرهنگی داشته باشیم، یک فرمانده فرهنگی وجود داشته باشد. بودجه های سنگین و چند میلیاردی فرهنگی باید به نحو احسن و تحت کنترل دقیق استفاده شود.

آنگونه که حجت الاسلام شعبانی متقی توضیح داد: وظیفه شورای فرهنگی تنها برگزاری جلسات و نوشیدن چای نیست، بلکه اینگونه جلسات باید به نتایج مناسبی برسد و تاثیر خود را در جامعه نشان دهد.

وی تاکید کرد: می خواهیم به دخترانمان بگوییم با قانون حجاب و بهداشت حجاب داشته باشند. افکار و احساسات یک دختر نوجوان با حجاب تعارض دارد یا خیر؟ ما در دانشگاه های خود تمدن غرب را به جوانان خود آموزش می دهیم.

امام جمعه همدان گفت: در دنیای امروز برخی از لباس های نامناسب برای دختران در جامعه ما «طبقه» محسوب می شود. باید مواظب باشیم که در حوزه حجاب و نظافت شکاف اجتماعی ایجاد نکنیم. حجاب باید یک ارزش اجتماعی باشد زیرا جوانان به ارزش جامعه می انجامند.

ما با تحصیلات مستمر، سینما، رمان و دانشگاه، ارزش واقعی تمدن اسلامی ایران را در سال‌های اخیر به جوانان خود آموزش نداده‌ایم و این امر با دولت پرتلاش کنونی ضروری است.

در سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور، سند قرآنی توسط متولیان امر شورای عالی قرآن طراحی شد.

حجت الاسلام شعبانی متقی در پایان گفت: اگر پل های فرهنگی شکسته شود پل های اقتصادی ایجاد نمی شود و اقتصاد یک کشور بسیار وابسته به فرهنگ کشور است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا