بین الملل

امیر عبداللهیان بر حمایت قطعی ایران از ثبات و امنیت عراق تأکید کرد

وزیر امور خارجه کشورمان با تسلیت به خانواده قربانیان، دولت عراق و تمامی مردم، بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت عراق تاکید کرد.

به گزارش دانا نیوز، امیر عبداللهیان و فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در تماس تلفنی امروز خود در خصوص حمله به شهر زاکو در استان دهوک در شمال استان کردستان عراق بحث و تبادل نظر کردند. که در آن افراد بی گناه از جمله زنان، کودکان و خانواده ها به صورت دسته جمعی کشته شدند و کسانی که از هدف گردشگری و طبیعت گردی در این منطقه لذت می بردند، محکوم کرد.

امیر عبداللهی در این گفتگوی تلفنی ضمن تسلیت به خانواده قربانیان، دولت و کشور عراق، بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از ثبات و امنیت عراق تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان تصمیمات اتخاذ شده در نشست آستانه در تهران و نظرات سران سه کشور به ویژه در خصوص استفاده از آن را به اطلاع وزیر امور خارجه عراق رساند. روش های مسالمت آمیز برای حل مشکلات در منطقه مرزی

وزیر امور خارجه عراق با تشکر از همدلی و دلسوزی جمهوری اسلامی گفت: شب گذشته در این منطقه توریستی میزبان مسافرانی از بغداد و بصره است که توسعه را از نزدیک زیر نظر دارند و ضرب و شتم این منطقه بسیار شدید بود. نقض تمامیت ارضی و حاکمیت عراق است.

او می گوید وجود یک گروه تروریستی در این منطقه دور از واقعیت است.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا