استان ها

تشکیل کارگروه دانشجویی «حقوق کودک»/ شهر دوستدار کودک ایجاد می‌شود

محمدحسام عرفانیان، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، در کنار نمایشگاه «آنلاین معشوق» از برپایی آن خبر داد. کارگروه دانشجویی.حقوق کودکانوی به خبرنگار خبرگزاری آنا از مشهد در این دانشگاه گفت: تشکیل این کارگروه اولین فعالیت در کشور است که توسط دانشجویان حقوق و علوم قضایی این دانشگاه تأسیس شده و گام بلندی برداشته شده است. در راستای ترویج و ارتقای حقوق کودک.

وی افزود: این کارگروه زیر نظر انجمن علمی حقوق کودک خراسان رضوی و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی تشکیل شد. مانند روانشناسی، مشاوره، جامعه شناسی و غیره.

دبیر انجمن علمی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد افزود: شور و نشاط دانشجویان در استان خراسان رضوی تعجب همگان را برانگیخت و ما تمام تلاش خود را برای استفاده از این ابتکار بزرگ و استفاده از تجربیات انجام خواهیم داد.

عرفانیان درباره اهداف تشکیل کارگروه دانش آموزی «حقوق کودک» بیان کرد: کودکان سالم ارکان اصلی ساختن جامعه سالم هستند و این جامعه سالم مبتنی بر رفتار جامعه و خانواده با رعایت حقوق کودک است. .

ایجاد شهری دوستدار کودک

تشکیل کارگروه دانشجویی

در کارگروه دانشجویی حقوق کودک دانشگاه آزاد اسلامی، هدف اصلی ما ایجاد شهری دوستدار کودک است. شهری که کودکان در آن از سلامت کامل، دسترسی به خدمات ضروری برخوردار باشند و زندگی خوبی به دور از هرگونه تبعیض جنسیتی و اجتماعی داشته باشند.

دبیر انجمن علوم حقوقی دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد، آگاهی بخشی نسبت به خانواده و حقوق کودک را بسیار مهم دانست و افزود: این افزایش سطح اطلاعات مردم در مورد حقوق کودک و خطراتی که کودکان و کودکان را تهدید می کند. نوجوانان در آینده کمک زیادی به شکل گیری آینده کودکان و نوجوانان خواهند کرد.

عرفانیا با بیان اینکه از پتانسیل دانش آموزان استان خراسان رضوی برای این منظور استفاده خواهیم کرد از دانشجویان علاقه مند و دغدغه مند دعوت کرد تا در این کارگروه عضو شوند.

به گزارش آنا، بخش حقوق کودک بخشی از نمایشگاه آنلاین محبوب دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی است که از تاریخ 31 تا 24 تیرماه 1401 به مدت چهار روز برای بازدید عموم دایر بود.

انتهای پیام/4078/4062/

دکمه بازگشت به بالا