حوادث

افزایش سرعت امدادرسانی با «شماره واحد امدادی»

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به طرح “ترکیب شماره تماس های اضطراری” در بسیاری از نقاط دنیا برای تقویت این شماره ها و در نظر گرفتن یک شماره واحد برای تماس با شماره های اورژانس انجام شده است. گزارش ارائه و همزمان به سازمان مربوطه ابلاغ شود.

به گزارش دانا نیوز قدرت الله محمدی وی درباره طرح «مجموعه فراخوان ها» گفت: مشکلاتی در ارتباط با شهروندان و ارتباط با سازمان های امدادی همواره وجود داشته است. این را باید در نظر گرفت که پنج یا شش سازمان امدادی در کشور وجود دارد که گاهی به اشتباه به هم متصل می شوند.

وی با بیان اینکه گاهی شهروندان در مواقع اضطراری با شماره های غیر تماسی تماس می گیرند، تصریح کرد: در برخی موارد افرادی که دچار استرس و اضطراب هستند توانایی تصمیم گیری صحیح خود را در لحظه از دست می دهند که باعث می شود در برخی مواقع اضطراری تماس بگیرند. اعداد بی همتا این امر باعث اختلال در روند امداد و حتی تاخیر در امداد می شود.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران تاکید کرد: در نظر گرفتن یک عدد برای سازمان های امدادی موجب تسریع در امدادرسانی می شود. در نقاط مختلف دنیا برنامه ای برای ترکیب این اعداد و در نظر گرفتن یک عدد واحد وجود دارد تا حادثه به طور همزمان به اطلاع طرف مربوطه برسد.

با صحبت در یک برنامه رادیویی، تکلیف تقویت شماره تماس سازمان های امدادی مستلزم ایجاد سازمان جدید نیست و قرار شد این طرح به صورت پایلوت در استان تهران اجرا شود و نواقص برطرف شد. در سایر مناطق کشور نیز اجرا شد. البته مشخص نیست چه اعدادی با هم ترکیب می شوند اما قطعا عددی خواهد بود که وجود ندارد تا اشتباهات قبلی تکرار نشود.

درباره ادغام شماره های اضطراری بیشتر بخوانید:


نظر رئیس سازمان مدیریت بحران در خصوص تک شماره ادوات امدادی


پیشنهاد اضطراری برای تغییر 115 به تک شماره اضطراری کشور


پیشنهاد اختصاص شماره دو رقمی برای طرح کمک هزینه/آزمایشی نباید در تهران اجرا شود

محمد درباره تاثیر تک شماره تلفن اورژانس در کاهش مزاحمت های تلفنی گفت: سیستمی که ایجاد می شود هوشمند است و نکته مهم در این زمینه انجام ظرفیت سنجی ها، سرعت امدادرسانی می تواند باشد. قطعا زیاد می شوید و تماس های تلفنی کاهش می یابد و اشتباهات قبلی تکرار نمی شود. متأسفانه مزاحمت های تلفنی سازمان های امدادی همچنان ادامه دارد و این حوادث اختلالاتی را در روند کمک رسانی به شهروندان ایجاد می کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا