اجتماعی

چرا ورزش‌کردن آی‌کیو را تقویت می‌کند؟

ما فکر می کنیم که بدن هیچ ربطی به ذهن ندارد، اما هر روز بیشتر و بیشتر آشکار می شود که این فرضیه اشتباه است. مطالعات نشان داده است که ورزش یکی از بهترین راه ها برای تقویت هوش و حفظ آن تا سنین بالا است.

به گزارش دانا نیوز، فارادی او نوشت: “اگر می خواهید ضریب هوشی خود را بهبود بخشید، باید ورزش کنید. اما ورزش عضلات چگونه به قدرت مغز کمک می کند؟ ما فکر می کنیم که بدن هیچ ربطی به مغز ندارد، اما هر روز بیشتر و بیشتر مشخص می شود که این فرضیه اشتباه است تحقیقات نشان می دهد که ورزش یکی از بهترین راه ها برای تقویت هوش و حفظ آن تا سنین بالا است.

یک مطالعه آلمانی نشان داد که افراد مسن‌تری که ورزش‌های سبک مانند باغبانی انجام می‌دهند، 50 درصد کمتر در سنین بالا دچار زوال شناختی می‌شوند.

آزمایش دیگری نشان داد که سالمندانی که در طول هفته چند دقیقه پیاده روی آهسته داشتند، در تست های تمرکز و حافظه نمره بهتری کسب کردند. اما سالمندان تنها کسانی نیستند که از چنین ورزش هایی سود می برند. کودکانی که پیاده به مدرسه می روند نسبت به همکلاسی های خود که رانندگی می کنند توجه بیشتری دارند و در آزمون ها عملکرد بهتری دارند.

یکی از دلایل این است که ورزش باعث بهبود جریان خون (و البته اکسیژن) به مغز می شود که به شما انرژی بیشتری برای فکر کردن می دهد.

دلیل دیگر ممکن است این باشد که ورزش باعث رشد نورون‌ها و احتمالاً ترشح برخی انتقال‌دهنده‌های عصبی و هورمون‌های رشد می‌شود که برای سلامت کلی مغز مهم هستند. “همه این چیزها منجر به توجه و حافظه بهتر می شود.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا