اجتماعی

لزوم توجه به رشته مهندسی حریق/اعلام آمادگی مجلس برای اصلاح خلاءهای قانونی در آتش نشانی تهران

به گفته معاون سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران و دبیر پنجمین همایش بین المللی آتش نشانی و ایمنی در تهران، برگزاری این همایش بیش از حد انتظار بود.

به گزارش ESN، کامرون عبدولی در مراسم اختتامیه پنجمین کنفرانس بین المللی آتش نشانی و ایمنی شهری که امروز برگزار شد شرکت کرد – ما 8 ماه است که در این کنفرانس حضور داریم. یک گروه حدودا 40 نفره بود و کار در اکثر محورهای مختلف انجام می شد.

وی گفت: تلاش کرده ایم تا آتش نشانان و دانش آموزان و افراد آگاه را در این زمینه یاری دهیم. البته ما ادغام مورد نیاز خود را با علم انجام داده ایم. برای اولین بار بحث صنعتی در این همایش گنجانده شد.

اگر فرهنگ امنیتی را ارتقا دهیم و مردم را به امنیت برسانیم، می توانیم در آینده تعداد ایستگاه های آتش نشانی را کاهش دهیم که متأسفانه اقدامات قابل توجهی در این زمینه انجام نشده است.

او گفت که بیش از 25 سال است که در پیشرفته ترین کشورهای جهان در رشته مهندسی آتش نشانی تحصیل می کند.

به گفته نویسنده همایش، 25 دانشگاه برتر کشور در این همایش به جمع ما پیوسته اند.

بسیاری از اهداف اصلی ما آتش نشانان کشور، شرکت های تولیدی، دانشگاه ها و اساتید علوم و … هستند. بسیاری از نمایشگاه بازدید کرده اند. با ایجاد خلأهای امنیتی و مشارکت در تولید داخلی و داخلی و … اجرا می شود.

معاون سازمان آتش نشانی و خدمات نجات تهران گفت: مقدمات این عملیات چهار سال است که ادامه دارد. در سال 2018 به دلیل ویروس کرونا لغو و برنامه ریزی مجدد شد. سال

وی گفت: 280 مقاله علمی داشتیم که در نهایت 199 مقاله اصلی گرفته شد و امیدواریم بتوانیم از این نتایج استفاده کنیم.

عبدالله در ادامه گفت: در این راستا با بسیاری از سازمان ها همکاری خوبی داشته ایم و با استقبال خوبی مواجه شده ایم. همزمان، 27 کارگاه جانبی با پنل هایی از بسیاری از کشورها از جمله فرانسه و استرالیا برگزار شد. استقبال بیش از انتظار ما بود و امیدواریم ادامه داشته باشد. در این همایش 35 شرکت تولیدی و وارداتی، 15 شرکت دانش بنیان و 20 شرکت تولیدی حضور داشتند.

اعلام آمادگی مجلس برای رفع خلأهای قانونی در سازمان آتش نشانی تهران

اقبال شاکریم نماینده مردم تهران در شورای اسلامی در ادامه این همایش گفت: شاید گاهی وقتی صحبت از حوادث و بحران ها می شود، آتش نشانی را شبیه مشکل و خطر بدانیم و در این زمینه حضور داشته باشد.

وی ادامه داد: البته این درست است و کارهای مهمی در این زمینه انجام می دهد که کاملا مشخص است. به عنوان مثال، ما توانایی نفوذ به بافت قدیمی برای خاموش کردن آتش را نداریم. بافت پیری سالهاست که با ما بوده است. این هواپیمای بدون سرنشین است که می تواند این کار را انجام دهد و این آتش نشانی است که دسترسی به این بافت را فراهم می کند. این کارگروه نشان دهنده فعالیت های آتی این سازمان است. این نشان می دهد که سازمان انعطاف پذیر و رو به جلو است که نشان می دهد ابزارهای جدیدی در این راستا ابداع کرده است و باید از این سازمان حمایت بیشتری شود.

این نماینده مجلس گفت: یکی از اقدامات سازمان آتش نشانی پیشگیری و تکمیل آن است.

شکری ادامه داد: سازمان آتش نشانی خلاءهای زیادی را پر کرده و به نظر من برای ارائه خدمات بهتر در آینده نیروهای متخصصی را از شرکت های ذیصلاح تربیت کرده است. به سازمانی که این خدمات را ارائه می دهد تبریک می گویم، فکر می کنم خدمات بهتری را شاهد باشیم.

در شهرهایی مانند تهران خطراتی مانند شکست ساخت و ساز و یارانه زمین وجود دارد. اما همان آتشی است که شهر به صورت چرخه ای با آن مواجه است که متاسفانه در پلاسکو و سینا شاهد آن بودیم.

با استناد به حوادث پلاسکو، سینا و متروپل، تلفات عزیزان افزایش یافته است و این غیرقابل قبول است. ما قطعا از این سازمان حمایت می کنیم و در صورت وجود خلأ قانونی آماده کمک هستیم. ما آمادگی داریم با شورای اسلامی شهر تهران، وزارت راه و شهرسازی، قوه قضائیه و… در خصوص نواقص قوانین شهرداری همکاری کنیم.

شاکری گفت: به نظر می رسد بحث های ایجاد شده از سوی کارشناسان موفق باشد.

وی افزود: سازمان آتش نشانی نیز اخطار می دهد که در برخی موارد سازمان آتش نشانی 7 اخطار داده است و چه زمانی باید این 7 اخطار را اعمال کنیم؟ افرادی که اخطار دریافت می کنند نیز باید به ما کمک کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا