بین الملل

رزمایش هوایی یونان و رژیم صهیونیستی و تمرین سناریوهای مختلف

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، منابع رسانه ای از انجام حملات هوایی بعدازظهر چهارشنبه توسط نیروی هوایی موقت صهیونیستی و فلسطین اشغالی یونانی خبر دادند.

خبرگزاری آناتولی از برگزاری رزمایش هوایی مشترک جنگنده های رژیم صهیونیستی و یونان با اشاره به جنگ دولت اسرائیل خبر داد. ارتش اسرائیل گفت این رزمایش روز سه شنبه در حریم هوایی اسرائیل برگزار می شود و شامل پمپ بنزین ها و آموزش شبیه سازی نبردهای هوا به هوای پیشرفته می شود.

ارتش موقت رژیم صهیونیستی در بیانیه ای اعلام کرد که این رزمایش به افزایش آمادگی برای جنگ و تقویت روابط بین اسرائیل و نیروی هوایی یونان کمک می کند.

در این بیانیه آمده است: این رزمایش بستری برای یادگیری و تقویت روابط بین دو نیروی هوایی و گامی بزرگ در جهت تقویت همکاری های راهبردی و بین المللی بین اسرائیل و یونان است. این رزمایش قابلیت های مختلف رزمی، پتانسیل آنها در موقعیت های رزمی را به چالش می کشد و نیروی هوایی و تیم های فنی آن را به چالش می کشد.

روز سه شنبه برخی رسانه های یونانی از این رزمایش و درگیری با ترکیه خبر دادند. ارتش یونان اخیرا از دولت اسرائیل برای مقابله با هجوم پهپادهای ترکیه کمک دریافت کرده است.

مقام ارشد دولت یونان روز شنبه از مرحله نهایی اولین سامانه ضد پهپاد یونان خبر داد. کریستو دیماس معاون وزیر سرمایه گذاری و توسعه یونان گفت: اولین سیستم ضد پهپاد یونان در هلاس (مرکز تحقیقات و فناوری) ساخته می شود.

بر اساس این گزارش، یونان با نفوذ پهپادهای ترکیه که راه حلی جامع برای تهدید پهپادهای پیشرفته است، مشکل دارد. یونان مدعی است که این سیستم یکپارچه کاملاً بومی است و برای شناسایی و حذف پهپادهای خشن طراحی شده است. این طرح در دو ماه گذشته کاملاً محرمانه بوده و در حال راه اندازی یک چتر واقعی برای پهپادهای ترکیه در جزایر و مناطق حساس در سراسر یونان است.

برخی منابع خبری گزارش داده اند که رژیم صهیونیستی به یونان در ساخت این چتر ضد پهپاد کمک می کند و سیستم فعلی با استفاده از فناوری اسرائیل توانایی این کشور را تضعیف می کند. پرواز پهپادهای دشمن هدف از این سیستم، کور کردن پهپادهایی است که تهدید به تکمیل ماموریت خود می کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا