اجتماعی

خطر «تب کریمه کنگو» بیخ گوش مردم/ مصرف گوشت تازه تا 24 ساعت ممنوع

دانا نیوز/ گلستان کریمه – تب کنگو یک بیماری ویروسی و بسیار مسری است و شیوع این بیماری به دلیل فصل گرما و تعطیلات عید قربان دو برابر شده است.

کریمه – تب خونریزی دهنده کنگو یکی از بیماری هایی است که خطر شروع فصل گرما را افزایش می دهد. اگر ویروس دیگر در بدن حیوان وجود داشته باشد، 24 ساعت پس از کشته شدن توسط اسید موجود در بدن حیوان از بین می رود، بنابراین لاشه های موجود در قفس های صنعتی باید یک فرآیند پیش سرد شدن را طی کنند.

تب کریمه کنگو اولین بار در کریمه در سال 1944 در اوکراین و سپس در سال 1956 در منطقه کنگو شناسایی شد.

در آستانه عید قربان خطر ابتلا به این ویروس در ویروس تب کریمه کنگو دو برابر شده است و مردم توصیه های بهداشتی را رعایت کنند. در عید قربان قربانی خونریزی کریمه کنگو نباشید.

دامپزشکان یکی از راه‌های انتقال تب کریمه کنگو را کنه‌های ناقل ویروس می‌دانند و توصیه می‌کنند برای جلوگیری از شیوع این بیماری، از نابودی فیزیکی خودداری کنند.

علائم تب خونریزی دهنده کریمه کنگو

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کوردکوی در گفت وگو با دانا نیوز، تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی و بسیار مسری است که در حیوانات اهلی و وحشی از جمله گاو، گوسفند، بز، شتر و شترمرغ بومی است.

دکتر “خوزه محینی” کریمو دوره نهفتگی تب کنگو را یک تا سه روز عنوان کرد و افزود: این بیماری عمدتاً از طریق گزش کنه منتقل می شود اما از طریق تماس با بافت و خون حیوان آلوده یا از طریق مایعات بدن فرد مبتلا منتقل می شود. البته این بیماری از طریق تماس با افراد مبتلا از طریق خوردن یا تماس با گوشت آلوده از فردی به فرد دیگر منتقل می شود.

وی تاکید کرد: تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در افراد مبتلا به سرگیجه، سردرد، تب بالای 38.5 سال، درد عضلانی در ناحیه کمر، گردن و مفاصل، درد قلب، استفراغ و اسهال که در نهایت منجر به خونریزی شدید بینی و کبودی شدید در نقاط مختلف می شود. این می تواند منجر به خونریزی شدید بینی به دلیل لخته شدن خون ناشی از سیستم ایمنی شود.

رئیس اداره دامپزشکی کریمه کنگو کردکوی گفت: در صورت عدم درمان، تب کریمه کنگو می تواند کشنده باشد. فوراً به کلینیک مراجعه کنید، به محض اینکه فرد مبتلا علائم را دید، باید سریعاً به کلینیک مراجعه کنید.

در گلستان تب کریمه کنگو وجود نداشت

مهینی یادآور شد: تنها راه پیشگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو سمپاشی دام ها و خرید گوشت از مراکز عرضه و قصابی ها زیر نظر دامپزشکان است و جگر به مدت 48 ساعت در یخچال نگهداری می شود.

خوشبختانه هیچ گونه شیوع تب کریمه کنگو در گلستان رخ نداده است. آنلاین دامپزشکی است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان کردکوف با بیان اینکه دامداران و کشتارگاه ها اولین گروه هایی بودند که در معرض بیماری تب کریمه کنگو قرار گرفتند خاطرنشان کرد: تماس مستقیم با لاشه در کشتارگاه های صنعتی وجود نداشت اما این مشکل قابل مشاهده بود. در دم‌نوش‌های سنتی، خانم‌های خانه‌دار گوشت را قبل از مصرف ۲۴ ساعت در یخچال نگه می‌دارند و هنگام دست زدن به گوشت دستکش می‌بندند. نگرانش باش

تب کریمه کنگو علائم خاصی روی حیوانات و گوشت ندارد.

وی گفت: در صورت وجود ویروس تب کریمه کنگو در حیوانات، علائم خاصی در ظاهر حیوانات یا گوشت آنها وجود ندارد. هنگام خوردن گوشت حتماً فاصله زمانی را کنترل کنید.

وی گفت: در روز عید قربان دامپزشکان و دامپزشکان بر مواد اولیه روز عید قربان نظارت خواهند کرد. کنترل محصولات و بازدید از سایت های دامپروری با روحانی و هر شهروندی که موضوع خاصی دارد و سوالی در روز عید قربان دارد می تواند سوالات خود را مطرح کند.

رئیس اداره دامپزشکی کردکوی در پایان به مردم توصیه کرد؛ از خوردن گوشت بلافاصله پس از ذبح خودداری کنید و گوشت را 24 ساعت و جگر را 48 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا