اجتماعی

پیگیری اجرای مصوبه خدمات دیابت شورای عالی بیمه

انجمن اطلاع رسانی دیابت روند نظارت بر تاییدیه سرویس دیابت را اعلام می کند.

به گزارش دانا نیوز، کمیته مشترک حمایت انجمن دیابت گابریک و انجمن دیابت ایران پیگیری بهبود بسته خدمات بیمه دیابت و تهیه خودتنظیمی ملی قند خون را پیگیری کردند.پوشش، کنترل دیابت نوع یک، دیابت آموزش جراحی و دیابت برای افراد مبتلا به دیابت نوع 2 و دیابت بارداری

مشخص شد از بهمن ماه سال گذشته هیات وزیران منتظر تایید هیات وزیران و منتظر ابلاغ بیمه ها هستند. انجمن دیابت گبری و انجمن دیابت انجمن ملی دیابت در 23 تیر 1401 با حضور ایران پرشیا، فانا، پانشا نیوز، مجله درمان یاب، مجله پزشکان ایرانی و دوشنبه، نشست خبری مشترکی برگزار کردند. داگی نیوز.

این بیانیه مطبوعاتی با حضور دکتر علیرضا آستاگامی، رئیس هیئت مدیره انجمن اطلاع رسانی دیابت گبر و دکتر کامران نیکوساک، مدیر عامل انجمن دیابت ایران برگزار شد.

اولاً بیش از چهار ماه از صدور این اعلامیه می گذرد. اما هنوز اجرایی نشده است و این ابلاغیه باید به تصویب هیات دولت برسد.

وی همچنین بر تسریع در اجرای این قطعنامه تاکید کرد.

دکتر نیکوساک همچنین به نقل از 150 هزار نفر مبتلا به دیابت نوع یک در ایران گفت: آموزش برای دیابتی ها بسیار مهم است و این آموزش جزء پوشش بیمه ای نیست و ما روی این بسته تمرکز داریم.

وی همچنین به اهمیت کنترل روزانه قند خون برای افراد مبتلا به دیابت نوع یک و هزینه بالای این دستگاه اشاره کرد.

دکتر نیکوزاکون اضافه می کند که کودکان مبتلا به دیابت باید حداقل سه بار قند خون خود را چک کنند، اما هزینه بسته آزمایش قند خون بسیار بالاست.

در پایان دکتر آستاگامی و دکتر نیکوساک تاکید کردند که تسریع در تصویب شورای عمومی بیمه در هیات دولت گامی بزرگ و مثبت در جهت ارتقای سلامت جامعه خواهد بود.

به گزارش انجمن اطلاع رسانی دیابت، این نشست ادامه خواهد داشت و خبرگزاری ها باید پاسخگوی کشور به نیاز به یک سری دستگاه های سنجش قند خون را رصد و تثبیت کنند. بازار درآمد و تولید انسولین کشور، قیمت دستگاه های کنترل قند خون، معرفی اورژانس و تجهیزات کنترل قند خون و چالش های تجویز دارو برای پزشکان و بیماران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا